Qaqwqwrqw

Motocykliści postawili na swoim. Od nowego sezonu pojadą buspasami

Warszawskie buspasy są sporym ułatwieniem dla taksówkarzy i autobusów. Teraz skorzystają na nich także motocykliści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Motocykliści postawili na swoim. Od nowego sezonu pojadą buspasami
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Renata Kaznowska, wiceprezydent m. st. Warszawy, na swoim profilu na Facebooku ogłosiła rozpoczęcie pilotażowego programu. Od wiosny 2018 r., na buspasach na ul. Radzymińskiej i Trasie Łazienkowskiej będzie można jeździć motocyklem oraz skuterem. Na rozpoczęcie testów trzeba czekać, ponieważ wymaga zmiany w regulacji w zakresie buspasów.

Nad programem będzie czuwał warszawski ZTM oraz Wydział Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Biura Polityki Mobilności i Transportu. Przyjrzą się jak zmiana wpływa na płynność ruchu na drogach oraz bezpieczeństwo. Od ich obserwacji będzie zależeć, czy jednośladem pojedziemy po wszystkich buspasach w Warszawie.

Qaqwqwrqw

Sądząc po komentarzach pod jej postem, reakcje są nadzwyczaj pozytywne. Motocykliści od dawna prosili o te zmiany w prawie. Władze miasta ugięły się dopiero po publikacji wyników badań Politechniki Warszawskiej. Wynikało z nich, że choć motocykliści wjeżdżają na buspasy, nie wpływa to na bezpieczeństwo na drogach. Czy do podobnych wniosków dojdą eksperci miasta? Liczymy na to.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw