Trwa ładowanie...
d2bw3kq

Morgan: legendarna marka wreszcie w Polsce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morgan: legendarna marka wreszcie w Polsce
(zdjęcie producenta)
d2bw3kq

*W czerwcu 2014 roku otwarty zostanie Morgan Park Warszawa - pierwszy polski przedstawiciel angielskiej firmy Morgan Motor Company. Dotychczas firma nie sprzedawała swych pojazdów w naszym kraju. Klienci będą mogli zamawiać auta skonfigurowane według indywidualnych życzeń i skorzystać z pomocy polskiego doradcy. *

- Przedstawicielstwo Morgana w Polsce będzie bezpośrednim partnerem niemieckiego dealera, firmy Morgan Park Hamburg. Będziemy doradzać, jaki samochód wybrać, na jakie szczegóły należy zwrócić uwagę, pomożemy złożyć zamówienie. Wierzę, że z czasem będziemy mogli otworzyć w Polsce salon Morgana. Na razie jednak będziemy pośredniczyć między naszymi klientami, a salonem w Hamburgu - mówi Adam Reinhard polski przedstawiciel Morgan Park.

Morgany produkowane są według technologii z lat 30 ubiegłego wieku. W pamiętającej 1909 roku fabryce Malvern Link, w angielskim hrabstwie Worcestershire w Anglii do tej pory jest stolarnia i dział ręcznego formowania blach aluminiowych. Klasyczny angielski styl tych aut łączy się z osiągami nowoczesnych samochodów sportowych, np. Morgan 8 Plus - klasyczny dwumiejscowy roadster z silnikiem V8 o pojemności 4799 ccm i mocy 367 KM przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,5 sekundy. Te kultowe pojazdy cieszą się tak dużą popularnością, że ich podaż nie nadąża za popytem.

W roku 2011, po prawie 60 latach, wznowiono w Malvern Link produkcję trójkołowców. Dwumiejscowy roadster o wadze około 500 kg wyposażony jest w dwulitrowy, motocyklowy silnik o mocy 82 KM.

Nowe Morgany zamawia około 1000 osób rocznie. Czas oczekiwania na auto wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Źródło: SAMAR

tb/

Preparaty do dezynfekcji klimatyzacji w niskich cenach. Zobacz oferty!

d2bw3kq

Podziel się opinią

Share
d2bw3kq
d2bw3kq
Więcej tematów