Trwa ładowanie...

Młodzi kierowcy będą lepiej edukowani pod kątem bezpieczeństwa

Młodzi kierowcy będą lepiej edukowani pod kątem bezpieczeństwaŹródło: PAP/Piotr Polak
d30re97
d30re97

Goodyear i Europejskie Stowarzyszenie Szkół Jazdy EFA planują współpracę w celu edukowania młodych kierowców w zakresie bezpiecznej jazdy. Ma ona zapewnić lepsze ich przygotowanie do uczestnictwa w ruchu drogowym.

Współpraca zbiega się z Badaniami Bezpieczeństwa Drogowego 2012 - rozbudowanej analizy zachowań i postaw młodych kierowców w 15 krajach europejskich oraz RPA. Ma ona na celu dostarczanie informacji na temat młodych kierowców oraz analizę potrzeb ich dalszego szkolenia i wspierania w poszczególnych obszarach wiedzy o ruchu drogowym.

Badanie zlecone przez Goodyear obejmuje 6 400 kierowców poniżej 25 roku życia. Badano nie tylko niebezpieczne nawyki, lecz także ich pochodzenie- często wynikające ze sposobu nauki jazdy oraz wagę, jaką przywiązują młodzi kierowcy do stanu technicznego auta oraz opon.

Wkrótce szczegółowe wyniki sondażu mają zostać opublikowane. Dane te pomogą Goodyearowi i EFA zidentyfikować obszary wiedzy i umiejętności, na które należy zwrócić szczególną uwagę podczas szkoleń w przyszłości.

/ll

d30re97
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30re97
Więcej tematów