Trwa ładowanie...

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV zadebiutuje w Paryżu

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid EV zadebiutuje w ParyżuŹródło: zdjęcie producenta
dzg81vg
dzg81vg

Na stoisku Mitsubishi Motors podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Paryżu odbędzie się kilka premier produktów nowej generacji, stworzonych w ramach ekologicznego planu rozwoju firmy. W samym centrum tej ofensywy znajdzie się nowy Outlander Plug-in Hybrid EV.

Nowy Outlander Plug-in Hybrid EV to pierwszy na świecie seryjny samochód elektryczny ze stałym napędem na cztery koła, stworzonym na bazie uznanej na całym świecie technologii 4WD Mitsubishi. Producent zapewnia, że siłą hybrydowego Outlandera jest to, że cała konstrukcja powstała z myślą o tej właśnie wersji. Układ napędowy nowego Outlandera PHEV, obejmujący silnik elektryczny z przodu, silnik elektryczny z tyłu oraz silnik benzynowy/generator z przodu, daje możliwość pracy w trzech trybach:
- Pure (dwa silniki elektryczne, 4WD, EV);
- Series (dwa silniki elektryczne, 4WD, tryb EV przy wsparciu ze strony generatora);
- Parallel (silnik spalinowy wspierany dwoma silnikami elektrycznymi napędzającymi wszystkie koła).

System Mitsubishi Plug-in Hybrid umieszczony w nowym Outlanderze zapewni duży zasięg i bardzo niską emisję - wartości porównywalne z wynikami osiąganymi przez samochód studyjny Concept PX-MiEV II, który przejedzie nawet 800 kilometrów, wydzielając przy tym poniżej 50 gramów CO2 na kilometr.

Nowy Outlander z silnikiem spalinowym wejdzie do sprzedaży w Europie jesienią 2012 roku, natomiast Outlander Plug-in Hybrid EV pojawi się w europejskich salonach Mitsubishi w roku 2013.

dzg81vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzg81vg
Więcej tematów