Trwa ładowanie...
d1psn3f
wiadomości
16-02-2016 14:10

MIB: W piątek możliwe podpisanie z Rosją porozumienia ws. przewoźników (krótka)

d1psn3f
d1psn3f

W czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie, jeśli będzie wypracowane stanowisko akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmów eksperckich dołączą wiceministrowie i będą mogli w piątek podpisać protokół - poinformowała we wtorek rzeczniczka MIB Elżbieta Kisil.

"Dziś doszło do rozmowy paanów wiceministrów Jerzego Szmita z Nikołajem Asaułem. Podczas rozmowy panowie ustalili, że w czwartek może dojść do rozmów eksperckich w Moskwie (...). Minister Jerzy Szmit zaproponował, że jeśli będzie wypracowane stanowisko, które będzie tak naprawdę akceptowalne przez obie strony, to w piątek do rozmów eksperckich dołączą panowie wiceministrowie i tak naprawdę będę mogli w piątek podpisać protokół" - powiedziała dziennikarzom Kisil.

"To piątkowe spotkanie jest możliwe tylko, jeśli w czwartek grupa ekspercka wypracuje już jakieś konkretne stanowisko" - zastrzegła.

O północy z poniedziałku na wtorek straciły ważność pozwolenia na transport samochodowy towarów do Rosji. Do tej pory Polska i Rosja nie doszły w tej sprawie do porozumienia. Oznacza to, że polscy przewoźnicy nie mogą wykonywać kursów do Rosji.

d1psn3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1psn3f
Więcej tematów