Trwa ładowanie...

McLaren 12C GT Can-Am Edition: ekstremalna maszyna torowa

Share
McLaren 12C GT Can-Am Edition: ekstremalna maszyna torowa
Źródło: zdjęcie producenta
d2dkkwp

McLaren 12C GT Can-Am to model opracowany przez oddział McLaren GT i przeznaczony wyłącznie do jazdy torowej.

Samochód powstał w oparciu o wyścigową wersję GT3 i został wyposażony w agresywny pakiet aerodynamiczny nadwozia, który pozwala zwiększyć siłę docisku aż o 30 procent. W skład pakietu wchodzą: przedni spoiler, duże tylne skrzydło wykonane z włókna węglowego oraz liczne wloty powietrza pomagające schłodzić poszczególne elementy pojazdu podczas szybkiej jazdy. Całość uzupełniają aluminiowe obręcze kół z oponami Pirelli.

W kabinie znalazła się pełna klatka bezpieczeństwa zaaprobowana przez FIA. Inne sportowe elementy to czarne fotele kubełkowe, sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz kierownica zapożyczona z modelu GT3. Na pokładzie producent umieścił nawet klimatyzację, która zapewni odpowiednie warunki termiczne w czasie "gorącego" wyścigu.

Do napędu służy 3,8-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 680 KM. Niestety, jednostka nie otrzymała homologacji do użytku publicznego, więc jej osiągi będzie można sprawdzić wyłącznie na zamkniętym torze.

Powstanie zaledwie 30 egzemplarzy modelu McLaren 12C GT Can-Am. Każdy będzie kosztował 375 000 euro. Produkcja ruszy w marcu 2013 roku.

źródło: Mototarget.pl

d2dkkwp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkkwp
d2dkkwp
Więcej tematów