Trwa ładowanie...
d2djz3v

Matton: Kubica pokazał interesujące rzeczy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matton: Kubica pokazał interesujące rzeczy
(Icon Sport/ Newspix.pl)
d2djz3v

Choć Robert Kubica w Rajdzie Wielkiej Brytanii dwa razy wypadał z trasy i nie zdołał ukończyć imprezy, zdążył pokazać, że potrafi robić interesujące rzeczy za kierownicą samochodu WRC - tak w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" mówi szef zespołu Citroen Racing Yves Matton.

Na łamach angielskiego serwisu Crash.net Matton podsumował rok 2014 w wykonaniu Citroena. - Zamierzaliśmy wywalczyć w tym sezonie mistrzostwo świata WRC co się nie udało i jest rzecz jasna rozczarowujące. Są jednak pewne rzeczy, które bardzo nas cieszą - powiedział po kończącym sezon Rajdzie Wielkiej Brytanii szef zespołu Citroen Racing.

- Pomogliśmy Daniemu Sordo w odniesieniu pierwszego zwycięstwa, co było jednym z naszych celów. Wraz z Robertem Kubica sięgnęliśmy po mistrzostwo serii WRC-2. Cieszyliśmy się zainteresowaniem mediów, co jest dla nas ważne, ponieważ oznacza, że Citroen wciąż ludzi interesuje. W przyszłym roku oczywiście będziemy próbowali wypaść jeszcze lepiej - podkreślił Matton w rozmowie z serwisem Crash.net.

d2djz3v

Szef Citroen Racing zdradził też, że cele jego zespołu na sezon 2014 będą nieco inne. - Pierwszym zadaniem będzie wygranie kilku rajdów i wprowadzenie nowych talentów do WRC. Nie mogę na tę chwilę powiedzieć, że będziemy w stanie walczyć o mistrzostwo, ale zobaczymy - powiedział Matton angielskim dziennikarzom.

Z kolei w rozmowie z Cezarym Gutowskim z "Przeglądu Sportowego" Belg ocenił poczynania Roberta Kubicy w Rajdzie Walii. W swoim debiucie za kierownicą Citroena DS3 WRC Polak dwukrotnie dachował i nie dojechał do mety, jednak Matton i tak dostrzega w jego występie pozytywy.

- Na początku sezonu umówiliśmy się, że jeśli [Kubica] zdobędzie mistrzostwo świata, nagrodą będzie jazda w teamie. Z powodu takiego ustawienia kalendarza było to możliwe tylko w Wielkiej Brytanii, ale to, co się mu przydarzyło, niczego w naszym podejściu nie zmieni - stwierdził szef Citroen Racing.

Matton żałuje, że Kubica nie miał możliwości przejechania w Walii większej liczby odcinków specjalnych, ponieważ to pozwoliłoby zebrać więcej informacji. Mimo to zdaniem Belga Kubica zdążył pokazać, że potrafi "robić interesujące rzeczy za kierownicą samochodu WRC".

Szef francuskiej stajni nie ukrywa, że Kubica jest na liście kandydatów do jazdy Citroenem DS3 WRC w całym sezonie 2014. Jeśli jednak nawet Citroen zdecyduje się postawić na Polaka, ten wcale nie musi przyjmować jego propozycji. Nasz kierowca wyznał bowiem, że z jakichś powodów nie jest w stu procentach przekonany do poświęcenia całego roku występom w rajdach "w topowym zespole".

d2djz3v

Podziel się opinią

Share

d2djz3v

d2djz3v