Trwa ładowanie...
d1am43f
d1am43f

Małopolskie/ Zachodnia obwodnica Chrzanowa - otwarta

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1am43f

Kierowcy od wtorku mogą korzystać z zachodniej obwodnicy Chrzanowa (woj. małopolskie). Trasa odciąży centrum miasta, skróci czas przejazdu drogą wojewódzką nr 933 i poprawi dojazd do stref aktywności gospodarczej w Oświęcimiu i Chełmku.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 20 mln zł, z czego 12,8 mln zł pochodziło z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa przypomniał, że oddana do użytku trasa to kolejna inwestycja, po otwartej w październiku 2013 r. obwodnicy północno-wschodniej Chrzanowa, która usprawni lokalny układ komunikacyjny i poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

d1am43f

"To kolejna ważna dla Małopolski inwestycja drogowa, na którą mieszkańcy Chrzanowa i Libiąża czekali od lat" - ocenił Krupa.

Zachodnia obwodnica Chrzanowa zapewni m.in. szybkie połączenie południowo-zachodniej części Chrzanowa z drogą krajową nr 79 (ul. Śląska). Dzięki niej kierowcy poruszających się w kierunku Oświęcimia i do autostrady A4 od strony Oświęcimia ominą centrum miasta.

Nowa obwodnica zaczyna się na ul. Śląskiej (DK 79), nieopodal węzła autostradowego A4 Byczyna i kończy przy ul. Oświęcimskiej (DW 933). Na początku i końcu ponad 3 kilometrowej drogi włączenie do ruchu odbywa się poprzez ronda. Wzdłuż nowej trasy powstała ścieżka rowerowa.

d1am43f

Podziel się opinią

Share

d1am43f

d1am43f