Trwa ładowanie...

Lustrzana transformacja maski BMW serii 3 nagrodzona

Lustrzana transformacja maski BMW serii 3 nagrodzonaŹródło: Materiały prasowe
d45pcyk
d45pcyk

W Warszawie ogłoszono wyniki pierwszej edycji projektu BMW/ART/TRANSFORMY/2012, który miał wyłonić najlepsze artystyczne przeobrażenie maski BMW serii 3. Zwycięzcą został Jan Lutyk za projekt "Lustro".

Do konkursu zgłosiło się ponad 200 osób, z czego do finału przeszły jedynie 22. Autor zwycięskiego dzieła otrzymał stypendium w wysokości 20 000 zł na dalszy rozwój. W uzasadnieniu członkowie jury podkreślili, że główna nagroda została przyznana "za nadanie pracy fizycznej symbolicznej wartości i transformację obiektu codziennego użytku w obiekt wysoce artystyczny".

Młodzi artyści pracowali intensywnie przez 14 godzin w Dużej Malarni Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. W tym czasie powstały autorskie interpretacje samochodowej maski, wykorzystujące różnorodne techniki i narzędzia, m. in. spray, grafikę PLOT, papier, klej, skórę, farbę, technikę malarsko-makietową, markery, drewno, styropian a nawet...cukierki miętowe.

BMW wspiera projekty artystyczne na całym świecie od ponad 40 lat. Od 2011 r. firma jest głównym partnerem Teatru Wielkiego, zaś z jej inicjatywy organizowane są takie projekty jak BMW Jazz Club czy OperaLab.

Źródło: BMW

ll/moto.wp.pl

d45pcyk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45pcyk
Więcej tematów