Trwa ładowanie...

Łukasz Łaskawiec wystartuje w Baja Romania

Share
Łukasz Łaskawiec wystartuje w Baja Romania
Źródło: Materiały prasowe
d3vbdrc

W najbliższy weekend jeden z najlepszych polskich quadowców, Łukasz Łaskawiec, weźmie udział w rajdzie Baja Romania. Impreza stanowi II rundę Mistrzostw Europy UEM.

Popularny "Łoker" był już mistrzem Starego Kontynentu w 2010, 2011 i 2012 r., jest też liderem tabeli klasyfikacyjnej w obecnym sezonie. Zawodnik wystartuje Yamahą Raptor 900. - Będzie to mój debiut w tym rajdzie. Baja Romania po raz pierwszy zostanie rozegrana jako runda quadowych Mistrzostw Europy. Zmiany w kalendarzu mnie cieszą, jestem bardzo ciekawy nowych tras - mówi Łaskawiec.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

- Wyścig rozpoczynam w piątek, krótkim prologiem wytyczonym w okolicy lotniska w Baia Mare, gdzie powstanie baza rajdu. Początkowo planowano rywalizację na dystansie 450 km, jednak opady i zalanie części terenu spowodowały skrócenie do nieco 350 km. W sobotę ściganie odbędzie się na 10 i 78-kilometrowych oesach, po których zjeżdżamy na serwis, a następnie powtarzamy pętlę. W niedzielę mamy do pokonania tylko 88 km. Będzie na pewno malowniczo - odcinki wytoczono w górzystych, leśnych terenach. Trasy są dość szybkie, obstawiam też że moim głównym rywalem będzie Czech Tomas Kubiena, który wystartuje na sprzęcie o większej pojemności. Walka o wygraną może być ciekawa - twierdzi "Łoker".

d3vbdrc

Baja Romania stanowi II rundę Mistrzostw Europy i jest rozgrywany jako runda Mistrzostw Europy UEM oraz Puchar Świata FIM w rajdach Baja. Impreza stanowi również rundę kandydacką do Pucharu Świata FIA. Quadowcy w ramach Mistrzostw Europy spotkają się jeszcze w tym sezonie podczas Hungarian Baja (15-18 sierpnia) oraz w Portugalii (27-28 września).

Źródło: HighPR

ll/moto.wp.pl

d3vbdrc

Podziel się opinią

Share
d3vbdrc
d3vbdrc
Więcej tematów