Trwa ładowanie...

Lexusy RX, NX i GS otrzymają nowy silnik?

Share
Lexusy RX, NX i GS otrzymają nowy silnik?
Źródło: zdjęcie producenta
d2pmqzt

Portal Lexus Enthusiast podał, że japoński producent zarejestrował w Australii znak towarowy Lexus RX 300. Może to świadczyć o przymiarkach do wprowadzenia dla tego modelu nowego silnika.

Samochód miałby otrzymać wolnossącą, 3,5-litrową jednostkę V6 o mocy 255 KM, znaną z modeli IS 300 i RC 300 z napędem na cztery koła. Oznaczałoby to wzrost mocy jedynie o 20 KM w stosunku do turbodoładowanego, dwulitrowego motoru znanego z obecnej wersji 200t.

Zestawienie tych informacji z faktem zarejestrowania w kwietniu znaku NX 300 i GS 300 w USA, Europie i Australii sugerowałoby raczej wprowadzenie zupełnie nowego silnika – zarówno NX, jak i GS występują również w wersji 200t. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że zbliża się czas spodziewanej premiery kolejnej generacji GS, która trafiłaby na rynek praktycznie równocześnie z nowymi wariantami NX i RX.

To nie pierwsza spekulacja na temat nowego silnika Lexusa. Przed tygodniem reporterzy "przyłapali" zakamuflowany model tej marki - prawdopodobnie nowego LS-a. Podczas ruszania ze świateł dziennikarze usłyszeli wyraźny gwizd turbiny. Obecna wersja wykorzystuje wolnossącą jednostkę V8 4,6 l.

Źródło: lexusenthusiast.com

ll

d2pmqzt

Podziel się opinią

Share
d2pmqzt
d2pmqzt
Więcej tematów