Trwa ładowanie...
ycipk-25sjpm

LED-y zaczynają oświetlać polskie ulice

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LED-y zaczynają oświetlać polskie ulice
(Materiały prasowe)
ycipk-25sjpm

Technologia LED coraz śmielej wkracza na polskie drogi i ulice. Po pionierskim zastosowaniu dwa lata temu na holenderskiej autostradzie, białe światło LED pomaga również kierowcom w Polsce.

W Polsce jeszcze nie wszyscy są świadomi zalet takiego oświetlenia ulic - względem konwencjonalnych lamp zużycie energii może być mniejsze nawet o 70 proc. zaś trwałość - trzykrotnie dłuższa. Poprawia ono również bezpieczeństwo użytkowników dróg i pozytywnie wpływa na komfort podróży.

Z testów wynika, że przy białym świetle kierowcy mogą szybciej i z większej odległości dostrzec obiekty lub ruch na poboczu. Z kolei piesi i rowerzyści prędzej zauważą nadjeżdżające pojazdy i stosownie reagują.

ycipk-25sjpm

Parametry oświetlenia LED mogą zmieniać się w zależności od sygnałów stacji pogodowych, sygnalizacji świetlnej, kamer drogowych, pomiarów natężenia ruchu lub zegarów systemowych. W przypadku otrzymania informacji o pogorszeniu warunków drogowych lub utrudnieniach w ruchu system analogicznie dobiera właściwe parametry oświetlenia.

Podobny do wyżej opisanego projektu z autostrady A44 w Holandii wdrożono w Krakowie przy ul. Wielickiej, Warszawie przy ul. Calinescu czy Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Szmaragdowej. Oświetlenie LED określa się dzisiaj jako jedną z najbardziej innowacyjnych i efektywnych kosztowo technologii.

Źródło: Philips

ll/moto.wp.pl

ycipk-25sjpm

Najlepsze ceny opon w internecie. Sprawdź oferty

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25sjpm

ycipk-25sjpm
ycipk-25sjpm