Trwa ładowanie...
d2b86w3

Łaskawiec: powalczę o zwycięstwo w Dakarze!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łaskawiec: powalczę o zwycięstwo w Dakarze!
(Materiały prasowe)
d2b86w3

Polski quadowiec, Łukasz Łaskawiec, jest najwyżej rozstawionym Polakiem w zbliżającym się Rajdzie Dakar. Od organizatorów otrzymał 3 pozycję na liście quadów, co lokuje go w gronie ścisłych faworytów.

Zawodnik ma za sobą najlepszy w karierze sezon - wygrał Puchar Świata FIM, zdobył trzecie w karierze Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo. Obecnie kończy przygotowania do Rajdu Dakar, którego start przewidziano na 5 stycznia w Limie.

- Gdy w 2011 r. debiutowałem w Dakarze chyba nikt nie spodziewał się, że zajmę trzecie miejsce. Teraz wyjadę jako trzeci za doświadczonymi Marcosem Patronellim i Tomasem Maffeiem. Konkurencja będzie bardzo mocna, w rywalizacji weźmie udział 40 zawodników. Moim celem jest oczywiście podium. Byłbym bardzo szczęśliwy by po raz pierwszy w historii rajdu na końcu zabrzmiał za moją sprawą Mazurek Dąbrowskiego. Uważam jednak, że zwycięzcą będzie każdy, kto pokona trudy rajdu i przekroczy linię mety - powiedział Łukasz Łaskawiec.

d2b86w3

- Rywalizacja będzie przebiegała przez zróżnicowany teren - od wydm przez kręte i kamieniste partie, szybkie fragmenty i ponownie pustynne tereny co podniesie trudność rywalizacji na nieznany wcześniej poziom. Na Dakar mój zespół przygotował Yamahę Raptora 700R. Ważący 240 kg quad dysponuje 50 KM mocy i zbiornikami paliwa o łącznej pojemności 47 l. - dodał.

Rajd Dakar potrwa od 5 do 20 stycznia 2013 r. Trasa liczy ponad 8 000 km i przebiega przez teren Peru, Argentyny oraz Chile.

Źródło:HighPR

ll/moto.wp.pl

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3