Trwa ładowanie...

Koniec podwyżek cen na stacjach paliw. Eksperci mówią, za ile zatankujemy

Poprawia się sytuacja na stacjach paliw. Po wzrostach cen w pierwszej połowie listopada notujemy niewielkie korekty średnich poziomów cen benzyn i oleju napędowego - do 3 groszy na litrze w dół - ale na części stacji obniżki sięgały już powyżej 10 gr/l. Średnio za litr bezołowiowej 95 płacimy 4,73 zł, benzyny 98 - 4,99 zł, oleju napędowego - 4,58 zł i autogazu - 2,16 zł/l.

Koniec podwyżek cen na stacjach paliw. Eksperci mówią, za ile zatankujemyŹródło: East News, fot: Piotr Jedzura/REPORTER
do7yhf1
do7yhf1

W tym tygodniu w zależności od stacji za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy od 4,48 do 4,89 zł/l, za olej napędowy 4,43-4,77 zł/l i za autogaz od 2,02 do 2,29 zł/l.

Regionalnie najmniej za benzynę bezołowiową 95 płaciliśmy w tym tygodniu w województwie dolnośląskim (średnio 4,64 zł/l), podobnie jak za olej napędowy (średnio 4,50 zł/l). Natomiast najdroższą benzynę mamy w województwie podkarpackim (średnio 4,77 zł/l), a diesla w województwie warmińsko-mazurskim (średnio 4,66 zł/l).

W porównaniu do sytuacji sprzed roku benzyny i diesel pozostają droższe odpowiednio o 18 i 20 gr/l, natomiast w przypadku autogazu ceny obecnie są niższe niż przed rokiem o 6gr/l.

do7yhf1

Ostatni tydzień listopada, choć zapowiada się nerwowo na światowym rynku ropy, to w przypadku rynku krajowego powinien być bardziej spokojny. Ceny paliw na stancjach pozostaną stabilne lub spadną podobnie jak w mijającym tygodniu.

Na rynku hurtowym widzimy wyraźną stabilizację cen, a przede wszystkim wyhamowanie tempa zmian cen. W porównaniu do dynamiki zmian w poprzednich trzech tygodniach bieżące zmiany są symboliczne. Dalszy kierunek zmian cen ropy naftowej i paliw będzie zależał od decyzji w kwestii przedłużenia porozumienia o ograniczonym wydobyciu ropy, którą poznamy 30 listopada. Będzie on wpływał z kolei na rynek krajowy, ale najwcześniej za około 1,5 tygodnia.

do7yhf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do7yhf1
Więcej tematów