Trwa ładowanie...

Koniec darmowych szaleństw w Niemczech?

Koniec darmowych szaleństw w Niemczech?
d2joget
d2joget

Niemieckie ministerstwo transportu przyznało, że rozważa wprowadzenie opłat za korzystanie z autostrad. Budżet państwa zarobiłby na tym miliardy euro.

Przedstawiciele ministerstwa jeszcze w piątek zapewniali, że w Niemczech nie będzie opłat za autostrady. Dziennik "Bild" dotarł jednak do dokumentów, z których wynika, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę. Ministerstwo przygotowało nawet kalkulacje. W najtańszym wariancie kierowcy samochodów osobowych mieliby płacić 80 euro rocznie, w najdroższym aż 365. Winiety dziesięciodniowe mogłyby kosztować od 10 do 45 euro. Nie ma wątpliwości, że wprowadzenie opłat odbije się negatywnie na popularności rządu.

Niemieccy kierowcy obciążeni są już wieloma podatkami. Eksperci przypominają jednak, że tylko cześć z tych pieniędzy idzie na utrzymanie dróg. Reszta zasila m.in. system emerytalny.

Niemcy dysponują obecnie najlepszą siecią autostradową w Europie. Drogi tego typu mają łączną długość ponad 12 tysięcy kilometrów. Są bezpłatne, a na wielu odcinkach nie obowiązuje nawet ograniczenie prędkości.

d2joget
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2joget
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj