Trwa ładowanie...

Koncept Audi z elektryczną deskorolką w komplecie

Share
Koncept Audi z elektryczną deskorolką w komplecieŹródło: Materiały prasowe
djx847l

Podczas Salonu Samochodowego w Pekinie Audi zaprezentowało model studyjny, oparty o SUV-a Q3. Audi connected mobility concept, bo taką nosi nazwę, ma być receptą na coraz większe korki w miastach.

Z tylnym zderzakiem samochodu zintegrowano elektryczną deskorolkę o długości 1,05 m. Aby była gotowa do użytku, akumulatory są ładowane za każdym razem, gdy jest wczepiona w zderzak pojazdu. Deskę wykonano z włókien węglowych i aluminium.

System infotainment pojazdu sprzężono z kalendarzem smartfona danego użytkownika. Zależnie od celu i planowanego czasu przybycia, system na podstawie danych zbieranych w czasie rzeczywistym oblicza najszybszy sposób poruszania się. Jeśli do celu mielibyśmy szybciej dotrzeć na deskorolce, to system zasugeruje zjazd samochodem na znajdujący się najbliżej parking, aby można było na niej kontynuować podróż. Dane nawigacji są synchronizowane z aplikacją Audi MMI connect App na smartfonie użytkownika, która po opuszczeniu samochodu dalej prowadzi do wybranego celu.

djx847l

Akumulator longboardu pozwala na przejechanie dystansu do 12 km, zaś jego prędkość maksymalna to 30 km/h. Deskorolka ma trzy tryby jazdy. W pierwszym, "Scooter", wskazującego drogę smartfona można przymocować do rozkładanej kierownicy. Prędkość jest regulowana za pomocą pilota na jej prawym ramieniu. Na kolumnie kierownicy można umocować plecak. Gdy kierownica w trybie "Sport" jest złożona, to kierowca reguluje prędkość za pomocą pilota trzymanego w ręku. W trzecim trybie longboard służy jako środek transportu dla bagażu lub zakupów. Połączony bezprzewodowo ze smartfonem lub smartwatchem, podąża za swoim właścicielem.

Źródło: Audi

ll

djx847l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djx847l
djx847l
Więcej tematów