Trwa ładowanie...
d2m0rnd

Koenigsegg Regera: najmocniejsza hybryda na świecie

Szwedzka marka Koenigsegg produkuje najszybsze i najmocniejsze samochody na świecie. W Genewie można zobaczyć aż trzy sztuki tych supersamochodów – dwa 1500-konne egzemplarze modelu Regera i wyjątkową Agerę RS zrobioną na specjalne zamówienie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koenigsegg Regera: najmocniejsza hybryda na świecie
(Materiały prasowe)
d2m0rnd

Christian von Koenigsegg kiedyś twierdził, że hybrydowe supersamochody to kiepskie rozwiązanie. Zmieniło się to, gdy wpadł na swój własny pomysł połączenia napędu spalinowego z elektrycznym bez potrzeby stosowania skrzyni biegów. W ten sposób powstał model Regera, który oprócz 5-litrowego spalinowego silnika V8 wykorzystuje 3 jednostki zasilane prądem. W ten sposób uzyskuje niesamowite 1500 KM, co czyni go najmocniejszą hybrydą na świecie.

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Koenigsegg pokazuje dwa pierwsze produkcyjne egzemplarze Regery. Samochody te są w stanie rozpędzić się do 300 km/h w zaledwie 10 s, co ma czynić je najlepiej przyspieszającymi drogowymi samochodami na świecie. Osiągnięcie 400 km/h ma zajmować mniej niż 20 s. Tak jak wszystkie samochody szwedzkiego producenta, tak też Regera ma zdejmowany dach, który można schować w bagażniku umieszczonym z przodu. Na pokładzie nie zabrakło też dodatków elektronicznych, jak system multimedialny z Apple CarPlay, kamera 360 stopni czy dwa gniazda USB.

Dwa egzemplarze nowej hybrydy to niejedyne atrakcje tegorocznego genewskiego stoiska Koenigsegga. Oprócz tego marka prezentuje stworzony na specjalnie zamówienie model Agera RS Gryphon. Posiada on ten sam silnik co model One:1, co oznacza moc 1360 KM, ale samochód jest minimalnie cięższy, gdyż waży 1395 kg. Jednak w przypadku tego konkretnego egzemplarza nie to jest najważniejsze.

Materiały prasowe

Nadwozie i wnętrze Gryphona zostało ozdobione prawdziwym 24-karatowym złotem. Samochód w większości pomalowany został tylko przezroczystym lakierem, ale niektóre linie i szczegóły zostały zaakcentowane na złoto. Tak samo pomalowano przygotowany specjalnie do tego samochodu kask. Te nietypowe ozdoby zostały wykonane w fabryce Koenigsegga przez włoskiego specjalistę Ettore „Blastera” Callegaro, zajmującego się malowaniem samochodów i motocykli. Agera RS Gryphon została zamówiona przez osobę mieszkającą w USA.

Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Genewie (Salon International de l’Auto lub Geneva Motor Show) to jedna z największych targowych imprez motoryzacyjnych na świecie. W tym roku odbywa się w dniach 7–19 marca.

d2m0rnd

Podziel się opinią

Share

d2m0rnd

d2m0rnd