Trwa ładowanie...
d1n6xcm

Kierowcy mogą zrezygnować z optymizmu. Obniżek na stacjach nie będzie

Polscy kierowcy nie muszą jeszcze obawiać się gwałtownego skoku zwyżkowego cen na naszych stacjach, jednak zejście poniżej 5 zł nie nastąpi - informuje e-petrol.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny na stacjach nie spadną
Ceny na stacjach nie spadną (East News, Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)
d1n6xcm

Warto mieć na uwadze sporą liczbę prowzrostowych czynników na rynku międzynarodowym, które mogłyby wpływać także i na rynek polski - taka zmiana może wkrótce zaznaczyć się na rodzimym rynku detalicznym. To oznacza, że nie dość, że nie należy spodziewać się obniżek, to nawet w czasie wakacji ceny jeszcze mogą pójść w górę.

Na rynku hurtowym już podrożały zarówny benzyny (95- i 98-oktanowa), jak i olej napędowy. To może się niedługo przełożyć na ceny na stacjach. Jak wyglądają prognozy ekspertów e-petrol.pl na nadchodzący tydzień?

W okresie między 15 i 21 lipca 2019 przewidywane jest ulokowanie się cen benzyny 98-oktanowej w przedziale 5,45-5,56 zł/l, a dla benzyny 95-oktanowej spodziewne są ceny na poziomie 5,12-5,23 zł/l. Pewne spadkowe odchylenie jest możliwe w przypadku oleju napędowego, który kosztować będzie między 5,02 i 5,13 zł/l. W cenach autogazu możliwe jest obniżenie się cen - znajdą się one w przedziale 2,04-2,12 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl

d1n6xcm

Podziel się opinią

Share

d1n6xcm

d1n6xcm