Trwa ładowanie...
d2xzpvz

Kia Rio i Optima Autami Flotowymi 2014 roku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kia Rio i Optima Autami Flotowymi 2014 roku
(zdjęcie producenta)
d2xzpvz

Członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych wytypowali spośród ponad 70 modeli auta szyte na miarę potrzeb polskich flot. Uroczyste ogłoszenie wyników Profesjonalnego Testu Flotowego odbyło się 4 grudnia podczas Gali SKFS w Ołtarzewie k. Warszawy. Marka Kia zdobyła dwie z pięciu statuetek oraz jedno wyróżnienie. W segmencie B zwyciężyła Kia Rio, a w segmencie D – Kia Optima. Obu samochodom nadany został przez SKFS (Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych) tytuł Auta Flotowego 2014.

Największym zwycięzcą tegorocznych zmagań podczas Profesjonalnego Testu Flotowego jest bez wątpienia Kia – na pierwszym miejscu w poszczególnych kategoriach uplasowały się jej dwa modele: Rio i Optima, co świadczy niezwykle pozytywnie o jakości, designie, funkcjonalności i użyteczności koreańskich samochodów.

Do tego testu nie można było zgłosić sobie dowolnego auta. Poszczególne modele nominowane były na podstawie zestawienia przygotowanego przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego – Samar. Wybrane auta poddane zostały rozmaitym próbom. Podczas ich przeprowadzania, nie byli obecni przedstawiciele producentów i importerów samochodów. Wszystko to miało na celu transparentny wybór najlepszych aut, bez nacisków z zewnątrz. Pojazdy były analizowane pod kątem cen zakupu, kosztów użytkowania, wartości rezydualnej jak i walorów użytkowych, a także subiektywnej oceny poszczególnych elementów samochodu.

d2xzpvz

Kia Rio o miano Auta Flotowego 2014 konkurowała z takimi modelami jak: Ford Fiesta, Nissan Note, Peugeot 208, Seat Ibiza, Škoda Fabia, Toyota Yaris oraz Volkswagen Polo. Kia Optima natomiast została ogłoszona najlepszym Autem Flotowym w segmencie D pokonując tym samym tak groźnych konkurentów jak: Audi A4, Citroën C5, Hyundai i40, Mazda 6, Mercedes C, Skoda Superb, Toyota Avensis oraz Volvo V60.

Wśród aut które zostały nominowane i wzięły udział w PTF SKFS 2014 znalazła się również Kia Picanto, która zajmując w swojej kategorii drugie miejsce ustąpiła jedynie Toyocie Aygo natomiast w kategorii samochodów segmentu C w ścisłym finale wystąpiła Kia cee’d.

„Samochody w Profesjonalnym Teście Flotowym są oceniane przez bardzo wymagających specjalistów, którzy na co dzień decydują o wyborze aut do swoich firm. Tym samym wygrana w tak prestiżowym konkursie i chyba najbardziej obiektywnym porównaniu samochodów na rynku jest dla nas bardzo ważna” – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motor Polska.

Źródło: KIA Motor Polska

mp/moto.wp.pl

OC z najniższą składką na rynku? Sprawdź >>

d2xzpvz

Podziel się opinią

Share

d2xzpvz

d2xzpvz