Trwa ładowanie...

Kawasaki opatentowało nazwę E-Boost. Prawdopodobnie dla hybrydowych motocykli

O tym, że Kawasaki pracuje nad hybrydowym napędem w jednośladach, wiadomo od listopada 2020 roku. Niedawno w sieci pojawiły się też rysunki patentowe dotyczące tej technologii, a teraz producent zarejestrował nową nazwę.

Share
Kawasaki opatentowało nazwę E-Boost. Prawdopodobnie dla hybrydowych motocykli
Źródło: Materiały prasowe
d1lrbx5

E-Boost - najprawdopodobniej właśnie taki przydomek otrzymają jednoślady Kawasaki wykorzystujące nowy, hybrydowy napęd. Japoński producent właśnie zarejestrował tę nazwę, która zdaje się idealnie pasować do charakteru planowanych rozwiązań.

Pytanie tylko, czy E-Boost będzie zarezerwowany dla wszystkich hybryd, czy może tylko dla tych wykorzystujących silnik elektryczny w roli "dopalacza". Odpowiedź powinniśmy poznać niebawem, lecz druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

d1lrbx5

Wiadomo, że plany Kawasaki są śmiałe i zakładają stworzenie pełnoprawnej hybrydy z możliwością jazdy także na samym prądzie. Niewykluczone jednak, że firma zacznie od prostszych rozwiązań, w których silnik elektryczny będzie stanowił chwilowe wsparcie dla spalinowego. Nazwa E-Boost zdaje się tu pasować jak znalazł.

Jedno jest pewne - jednoślady, tak jak samochody, w najbliższych latach będą mocno ewoluować pod kątem rozwiązań z zakresu ekologii. Kawasaki jest w tej kwestii jednym z pionierów, ale nie zdziwcie się, jeśli konkurencja pójdzie podobną drogą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lrbx5

Podziel się opinią

Share
d1lrbx5
d1lrbx5
Więcej tematów