Trwa ładowanie...
d486ewx

Kajetanowicz: kierowcy zazdroszczą Kubicy

Share
robert_kubica_650
robert_kubica_650Źródło: newspix.pl, Fot: xpbimages.com
d486ewx

Utytułowany polski kierowca jest przekonany, że Kubica w tym sezonie stanie na podium w jednym lub kilku rajdach. Jego zdaniem krakowianin posiada coś, czego rywale mu zazdroszczą.

- Robert ma wielkie wyczucie konfiguracji auta i opon. Umie wykorzystać narzędzie, jakie dostaje do ręki - mówi Kajetan Kajetanowicz na łamach "Super Expressu".

Czterokrotny mistrz kraju oraz aktualny lider mistrzostw Europy jest przekonany, że wielu kierowców zazdrości Polakowi tych umiejętności.

d486ewx

Kubica ma za sobą Rajd Monte Carlo. Nie ukończył go z powodu problemów z hamulcami, ale i tak może zaliczyć go do udanych, bo wygrał aż cztery odcinki specjalne. To początek czegoś wielkiego?

- Wierzę, że gdy Robert ustabilizuje jazdę i wykorzysta doświadczenie z poprzednich sezonów, będzie w stanie wspiąć się na podium w jednym lub kilku rajdach, nawet jeszcze w tym roku - twierdzi Kajetanowicz.

I za chwilę tłumaczy kibicom, dlaczego krakowianin tak często rozbija się na rajdach.

- Robert jest kierowcą, który stawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko, może czasem nawet zbyt wysoko - zaznacza.

Kubica będzie mógł udowodnić swoją wartość w Rajdzie Szwecji, który odbędzie się 12-15 lutego. Polak, podobnie jak w Monte Carlo, pojedzie za kierownicą Forda Fiesty WRC. Dostał 12. numer startowy.

d486ewx

Podziel się opinią

Share
d486ewx
d486ewx
Więcej tematów