Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Jeśli w KDT była zadyma, to jak określić atak na tę fabrykę?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Komandosi z południowokoreańskiej policji próbowali szturmem przerwać strajk zwalnianych robotników w fabryce samochodów Ssangyong Motors. Jak podał portal BBC News, około 50 osób zostało rannych w starciach.

Od ponad dziesięciu tygodni kilkuset robotników okupuje część budynków firmy w Pyeongtaek, 70 km na południe od Seulu. Policji udało się dotąd wyprzeć ich z większości obiektów fabryki. Strajkujący nadal utrzymują się w budynku lakierni.

W środę helikoptery zrzuciły komandosów na dach okupowanego budynku, inni policjanci próbowali wedrzeć się do niego po drabinach.

Qaqwqwrqw

Dla ratowania firmy przed bankructwem kierownictwo Ssangyong Motors przeprowadziło restrukturyzację, w ramach której planowane jest zwolnienie 2646 robotników - 36% załogi. Około 1670 osób dobrowolnie odeszło z firmy, ale inni podjęli protest. Negocjacje na temat zakończenia strajku załamały się w niedzielę.

Ssangyong Motors w większości należy do jednego z największych chińskich producentów aut, Shanghai Automotive Industry Corp.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw