Trwa ładowanie...
d24x9p7

Jeep stworzy jeszcze mniejszego SUV-a niż Renegade?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeep stworzy jeszcze mniejszego SUV-a niż Renegade?
(zdjęcie producenta)
d24x9p7

Jeep Renegade nie powstałby, gdyby nie związek amerykańskiej marki z Fiatem. Na początku model ten budził wątpliwości konserwatywnych fanów marki, ale zarówno swoim wyglądem jak i możliwościami w terenie udowodnił, że obawy były bezpodstawne. Nic dziwnego, że Jeep chce iść za ciosem i rozważane jest stworzenie jeszcze mniejszego modelu.

Patrząc na ciepłe przyjęcie Renegade’a wydaje się bardzo prawdopodobne, że Jeep będzie chciał dalej rozszerzać swoją ofertę. Jeszcze mniejsze SUV-y to segment, którego pionierem był Nissan Juke, ale dziś pojawia się w nim coraz więcej propozycji. Dostrzega to szef Jeepa, który stwierdza przy tym, że małe samochody, właśnie za sprawą swojej wielkości, mają gorsze możliwości w terenie, a ich zapewnienie jest priorytetem dla Jeepa. Z drugiej strony zauważa, że w ofercie Fiata znajduje się Panda Cross, która wyróżnia się właściwościami terenowymi i mogłaby posłużyć za bazę do stworzenia jeszcze mniejszego brata modelu Renegade.

Nic nie zostało jeszcze potwierdzone, a szefostwo koncernu podchodzi do tematu ostrożnie, natomiast pewnym jest, że Jeep rozważa stworzenie mniejszego modelu. W podjęciu ostatecznej decyzji może pomóc dostępność technologii i doświadczenia Fiata. Tak jak Renegade jest bliźniaczym modelem Fiata 500X, tak jeszcze mniejszy SUV może bazować na Pandzie Cross.

sj/tb/sj

Popularne SUV-y w supercenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d24x9p7

Podziel się opinią

Share

d24x9p7

d24x9p7