Trwa ładowanie...
d4githj

Jeep Renegade z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeep Renegade z pięcioma gwiazdkami Euro NCAP
(zdjęcie producenta)
d4githj

Nowy Jeep Renegade zdobył pięć gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Auto osiągnęło końcową punktację 80/100.

Eksperci Euro NCAP ocenili na 87 proc. poziom ochrony dorosłych, na 85 proc. - dzieci a na 65 proc. - pieszych. Systemy bezpieczeństwa samochodu otrzymały notę 74 proc. Warto zaznaczyć, że w tym roku instytucja zaostrzyła progi przyznania maksymalnej oceny 5 gwiazdek.

Renegade jest pierwszym samochodem FCA, w którym zastosowano „architekturę 4x4 Small Wide”. Zastosowano w niej na szeroką skalę stal wysoko- oraz ultra wysokowytrzymałościową, którą „tłoczono na gorąco”. Rezultatem tego jest wysoka sztywność skrętna. Dzięki strukturze czołowej z trzema liniami obciążania przednia część odkształca się jednakowo, niezależnie od rodzaju przeszkody czy uderzonego samochodu.

d4githj

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

Model oferuje Jeep Renegade oferuje w standardzie 6 poduszek powietrznych (czołowe dla pasażerów siedzących z przodu, boczne kurtynowe dla wszystkich rzędów oraz boczne na siedzeniach przednich) oraz ESC (elektroniczną kontrolę stabilności) z ERM (elektronicznym systemem zapobiegającym dachowaniu). Wyposażenie dotyczące bezpieczeństwa, w zależności od rynków i wersji, oferuje w standardzie lub na zamówienie, również inne ważne układy, takie jak: system monitorowania martwego pola, system detekcji obiektów na drodze cofania, „inteligentny" Cruise Control (dostępny od 2015 roku) i kamerę cofania ParkView z siatką dynamicznych linii.

Nowością jest system ostrzegający przed najechaniem na przeszkodę, który wykorzystuje czujniki radarowe oraz video do oceny czy samochód nie zbliża się zbyt szybko do innego pojazdu czy przeszkody. W takich przypadkach system ostrzega lub pomaga kierowcy ominąć przeszkodę lub zmniejszyć skutki ewentualnego zderzenia.

Źródło: Jeep

ll/moto.wp.pl

Sprawdź ceny wybranego modelu Jeepa!

d4githj

Podziel się opinią

Share

d4githj

d4githj