Trwa ładowanie...

Jakie paliwo na zimę?

Jakie paliwo na zimę?Źródło: Thinkstockphotos
d1vqvmh
d1vqvmh

Krztuszący się w mroźny poranek silnik samochodu jest zmorą kierowców. By temu zapobiec i mieć pewność, że zimą jedziemy bezpiecznie warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego paliwa.

Silnik szczególnie zimą wymaga od nas opieki, zaś właściwe paliwo jest bardzo ważne w przypadku jednostek wysokoprężnych. Zimowe oleje napędowe mają znacząco lepsze cechy od innych wersji tego paliwa, gdyż nie powodują wytrącania się kryształków parafiny zatykających przewody i filtry, uniemożliwiając dopływ paliwa do silnika, a co za tym idzie - jego pracę. Niektóre paliwa posiadają takie właściwości w temperaturze dochodzącej do - 30 st. C.

W ofercie są również zimowe formuły autogazu, mające inny skład LPG. Zbyt uboga w propan mieszanka może spowodować kłopoty z eksploatacją auta, a w skrajnych przypadkach uniemożliwić pracę silnika w niskich temperaturach.

Choć od 2011 r. obowiązują przepisy rozluźniające wymogi co do składu jakościowego LPG, warto zadać sobie trudu i odszukać miejsca, gdzie zatankujemy dobry autogaz. Zagwarantuje nam to sprawną i niezawodną pracę silnika.

Źródło: BP

ll/moto.wp.pl

d1vqvmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vqvmh
Więcej tematów