Trwa ładowanie...
ycipk-3aqtrv

Jak spadnie ciśnienie w kole dostaniesz SMS

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jak spadnie ciśnienie w kole dostaniesz SMS
(zdjęcie producenta)
ycipk-3aqtrv

System monitorowania ciśnienia w oponach firmy Continental będzie w stanie przesyłać raporty na smartfony. System dostarczy kierowcy także informacje na temat bieżącego ciśnienia. Zapewni to większe bezpieczeństwo jazdy i wyższą efektywność zużycia paliwa.

(fot. zdjęcie producenta)
Podziel się

Continental sprawia, że jazda staje się bezpieczniejsza i bardziej ekonomiczna dzięki zastosowaniu nowej aplikacji, która przesyła raporty dotyczące ciśnienia w oponie bezpośrednio na smartfony. Systemy elektroniczne pojazdu są połączone bezprzewodowo z odbiornikiem kierowcy, co umożliwia szybką wymianę danych.

ycipk-3aqtrv

- _ Ten szybki i nieskomplikowany system nie tylko sprawia, że samochód jest bardziej przyjazny dla użytkownika, ale zwiększa bezpieczeństwo i efektywność pojazdu _- stwierdza Burkhard Wies, dyrektor ds. rozwoju opon do samochodów osobowych w koncernie Continental. - _ Kierowca otrzymuje również ostrzeżenia od stopniowym spadku ciśnienia w oponie, spowodowanym np. przez wbity gwóźdź lub uszkodzenie zaworu. Rozwiązanie to zapewnia również korzyści dla środowiska naturalnego, jako że właściwy poziom ciśnienia w oponach pozwala utrzymać odpowiedni opór toczenia, a co za tym idzie, zmniejszyć zużycie paliwa. _

Poczynając od roku 2013, Continental zamierza rozpocząć masową produkcję opon wyposażonych w czujniki gromadzące dane bezpośrednio w oponie, pod bieżnikiem, zamiast czujników podłączonych do zaworu. Będzie to początek ery inteligentnych opon.

Źródło: Samar.pl * Wybierz urodzinowe logo WP!*
Ranking smartfonów - aktualne top 10

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3aqtrv

ycipk-3aqtrv
ycipk-3aqtrv