Trwa ładowanie...

ITD skontroluje autokary i taksówki podczas Euro

Share
ITD skontroluje autokary i taksówki podczas Euro
Źródło: PAP/Jacek Bednarczyk
d3riod4

Inspekcja drogowa podczas Euro 2012 będzie częściej kontrolowała autokary i taksówki - poinformował PAP rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Inspektorzy sprawdzą stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców.

"Nasze działania przede wszystkim będą koncentrowały się na kontrolach autokarów przewożących kibiców na mecze Euro 2012. Kontrole będą prowadzone głównie na granicach lub na głównych szlakach komunikacyjnych. Inspektorzy skupią się na sprawdzeniu stanu technicznego pojazdów, czasu pracy kierowców oraz trzeźwości osób prowadzących pojazdy" - powiedział Gajadhur. Dodał, że sprawdzane będą również autobusy na liniach regularnych, dojeżdżające do miast-gospodarzy turnieju.

Rzecznik zapowiedział również, że częstszych kontroli mogą się spodziewać taksówkarze i kierowcy zajmujący się przewozem osób, działający na terenie Warszawy, Wrocławia, Poznania i Gdańska. Podczas takich kontroli będzie sprawdzany stan techniczny aut, ich oznakowanie oraz uprawnienia kierowców. "Naszych inspektorów będą wspomagali inspektorzy Inspekcji Handlowej, którzy będą sprawdzali czy pasażerowie nie są oszukiwani oraz czy na pojazdach uwidoczniony jest cennik" - wyjaśnił rzecznik.

d3riod4

Dodał, że tylko w maju w tych czterech miastach inspektorzy drogowi skontrolowali łącznie ponad 300 taksówek i tzw. przewozów osób. "Podczas kontroli zdarzały się przypadki wykrycia w pojeździe niedozwolonych urządzeń generujących dodatkowe impulsy do taksometru, w wyniku czego zawyżona była opłata za kurs. W kilku przypadkach były również zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a kierowcy zostali ukarani mandatami" - powiedział Gajadhur.

Kierowcy aut osobowych, ciężarówek i autokarów mogą się spodziewać, że będą sprawdzani przez nieoznakowane samochody inspekcji. "Inspektorzy będą wykorzystywali wideorejestratory zamontowane w nieoznakowanych pojazdach ITD. Rejestracji poddawani będą łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy ciężarówek i autobusów oraz kierowcy aut osobowych, w przypadku ujawnienia rażącego łamania przez nich przepisów ruchu drogowego" - zapowiedział rzecznik GITD.

d3riod4

Podziel się opinią

Share
d3riod4
d3riod4
Więcej tematów