Trwa ładowanie...

Intive przejmuje niemiecką firmę z branży samochodowej

Intive, dostawca zaawansowanych rozwiązań softwarowych, przejął niemiecką firmę iNTENCE. W wyniku transakcji polscy programiści będą pracować nad zintegrowanym oprogramowaniem dla najnowszych modeli samochodów najważniejszych światowych marek.

Intive przejmuje niemiecką firmę z branży samochodowejŹródło: WP.PL, fot: Tomasz Budzik
d1rgy5y
d1rgy5y

Przejęcie oznacza zdobycie kompetencji unikalnych w skali polskiego rynku. Do końca roku intive zatrudni we Wrocławiu 200 nowych pracowników. Firma intive zainwestowała w iNTENCE 7 milionów euro. Polsko-niemiecka spółka przejęła 65 proc. udziałów firmy i planuje systematycznie zwiększać ten udział w kolejnych latach. W najbliższych miesiącach intive zamierza zintegrować procesy biznesowe obu firm i opracować nową ofertę. Teraz spółka chce zatrudnić przede wszystkim inżynierów oprogramowania, specjalistów ds. testów i kierowników projektów.

- Przejęcie oznacza dla nas otwarcie furtki na niemiecki rynek samochodowy. Wraz z firmą iNTENCE przejmujemy również jej kontakty z takimi markami, jak Audi, Volkswagen, BMW czy Porsche. Do 1400 naszych pracowników dołączyła setka doświadczonych inżynierów z Regensburga i Ingolstadt. Nowi specjaliści uzupełnią kompetencje naszej kadry i pozwolą skutecznie rozwijać się na niemieckim rynku - mówi Sebastian Łękawa, SVP Europe z intive.

Firma iNTENCE to europejski lider w produkcji wbudowanego oprogramowania samochodowego. Firma oferuje wsparcie we wdrażaniu wszelkiego rodzaju innowacji - od wirtualnej rzeczywistości, po samochody bezzałogowe. Niemieccy specjaliści mają doświadczenie w produkcji rozwiązań typu embedded, które wymagają znakomitej znajomości budowy samochodu już od wczesnych etapów produkcji. Przykładem takiego rozwiązania są samochody autonomiczne, czyli niewymagające kierowcy. Dla intive, mającego już doświadczenie w pracy nad rozwiązaniami softwarowymi dla samochodów, współpraca z iNTENCE oznacza zdobycie kompetencji unikalnych w skali polskiego rynku.

- W najbliższej przyszłości nasze samochody czeka rewolucja cyfrowa. Sektor motoryzacyjny przeobraża się bardzo szybko, a możliwości rozwoju są niemal nieograniczone. Jesteśmy przekonani, że w bliskiej przyszłości polskie firmy staną się ważnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań programistycznych. Nasz rynek ma do tego znakomite predyspozycje, przede wszystkim ze względu na dużą liczbę uznanych specjalistów IT, a także bliskość Niemiec, które są jednym ze światowych liderów przemysłu samochodowego - mówi Sebastian Łękawa z intive.

d1rgy5y

Marka intive powstała we wrześniu 2016 roku w wyniku połączenia trzech spółek, należących do Enterprise Investors: polskiego SMT Software Services, polsko-fińskiego BLStream oraz niemieckiej spółki Kupferwerk. W czerwcu spółka podpisała umowę partnerską z argentyńską firmą FDV Solutions, w wyniku której powstało nowe centrum deweloperskie. Jego głównym zadaniem jest przyśpieszenie rozwoju intive na rynku amerykańskim. Zarejestrowana w Polsce firma zatrudnia ponad 1500 osób, w tym ponad 500 w największym biurze we Wrocławiu. Spółka planuje zwiększać poziom zatrudnienia o 25 proc. każdego roku.

d1rgy5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rgy5y
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj