Trwa ładowanie...
d3j21nr

Inicjatywa badawcza kolejnym krokiem ku autonomicznej jeździe

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inicjatywa badawcza kolejnym krokiem ku autonomicznej jeździe
(Materiały prasowe)
d3j21nr

Audi zaangażowało się w inicjatywę badawczą Ko-HAF. Jej celem jest opracowanie standardów i rozwiązań w zakresie zautomatyzowanej jazdy.

Zakres inicjatywy obejmuje wiele zagadnień, m.in. tworzenie modeli ulic, które posłużą za bazy cyfrowych map, umożliwienie lokalizacji samochodów, opracowanie koncepcji bezpiecznego przejmowania zadań związanych z prowadzeniem samochodu przez kierowcę, badania nad zautomatyzowaną reakcją na zakłócenia w ruchu ulicznym czy prospektywną jazdą autonomiczną, która zapewni optymalny przepływ pojazdów, zwiększenie komfortu i poprawę poziomu bezpieczeństwa.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Do projektu przystąpili również inni producenci aut z Niemiec, kooperanci oraz uniwersytety. Inicjatywa Ko-HAF, czyli „Kooperatywna wysoko zautomatyzowana jazda” pozyskuje środki finansowe z Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii Niemiec.

d3j21nr

Marka z Ingolstadt od lat prowadzi badania nad autonomiczną jazdą. Model RS 7 Sportback w październiku bez udziału kierowcy pokonał w tempie sportowym tor Hockenheim, natomiast RS 7 piloted driving concept w lipcu 2015 r. na kalifornijskim torze Sonoma Racewey wykonało serię szybkich okrążeń. Pozytywnie zakończyły się też testy na drogach publicznych, np. na trasie z Stanford w Silicon Valley do Las Vegas.

Rozwiązania z zakresu autonomicznej jazdy znajdą zastosowanie w kolejnej generacji modelu A8.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

d3j21nr

Podziel się opinią

Share
d3j21nr
d3j21nr