Trwa ładowanie...
dkq292e

Infiniti Q50 po zmianach. Ma aż 405 KM!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Infiniti Q50 po zmianach. Ma aż 405 KM!
(Materiały prasowe)
dkq292e

Sportowy sedan Infiniti Q50 przeszedł zmiany. W 2016 roku wejdzie do sprzedaży z szeregiem udoskonaleń. Objęły one, między innymi, technologie jazdy i kierowania oraz wiążą się z wprowadzeniem zupełnie nowej, turbodoładowanej jednostki napędowej V6. Q50 ma teraz 405 KM!

W wersji modelowej 2016 zadebiutuje druga generacja systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego, kompleksowo zmodyfikowana w porównaniu do systemu pierwszej generacji. Standardowy tryb zapewnia teraz lepsze czucie kierownicy i pełniejszą informację zwrotną z drogi − bardziej zbliżone do tych w samochodach z tradycyjnym układem kierowniczym.

(fot. Materiały prasowe)

Q50 jest także, jako pierwsze Infiniti, wyposażony w sterowane elektronicznie zawieszenie dynamiczne. Przełącznik trybu jazdy może być teraz wzbogacony o tryb osobisty, który pozwala na indywidualne skonfigurowanie charakterystyki pracy silnika, zawieszenia i układu kierowniczego. Pozostałe pięć trybów to: standardowy (Standard), jazda po śniegu (Snow), ekologiczny (Eco), sportowy (Sport) oraz nowy dla modelu Q50 2016 − Sport+.

dkq292e

Infiniti Q50 jest oferowany w pięciu wersjach silnikowych. Tylko jeden z nich będzie dostępny w Polsce. Jest nim zupełnie nowy, trzylitrowy, podwójnie doładowany silnik benzynowy V6 z wtryskiem bezpośrednim. Silnik VR30 występuje w dwóch wersjach mocy − 304 lub 405 koni mechanicznych. Na rynkach europejskich dostępny będzie tylko w wersji mocniejszej.

(fot. Materiały prasowe)

Osiągi nowego sedana oraz ceny pozostają tajemnicą. Infiniti ma je ujawnić w późniejszym czasie.

Źródło: Infiniti

Opony Nokian WR D3 z montażem. Zamów! >>

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e