Trwa ładowanie...
d1s3wc6

Hyundai Kona – Koreańczycy zapowiedzieli swojego najmniejszego SUV-a

Coraz większa liczba producentów samochodów wprowadza do swojej oferty SUV-y segmentu B i Koreańczycy nie chcą zostać w tyle. Hyundai właśnie przedstawił pierwsze zdjęcie zapowiadające model Kona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyundai Kona – Koreańczycy zapowiedzieli swojego najmniejszego SUV-a
(Materiały prasowe)
d1s3wc6

Podobnie jak w przypadku Santa Fe i Tuscona, również w przypadku najmniejszego SUV-a jego nazwa ma geograficzne korzenie. Kona to region znajdujący się na największej wyspie Hawajów. Jednak nowy Hyundai skierowany będzie przede wszystkim do europejskich klientów i ma pomóc koreańskiemu koncernowi w walce na Starym Kontynencie.

Pierwsze zdjęcie prezentuje jedynie klosz przednich świateł, ale już widać, że Kona będzie się różnić stylistycznie od pozostałych modeli Hyundaia. W komunikacie koreańskiej marki czytamy, że projekt tego samochodu ma zapowiadać kierunek, jakim podążą kolejne generacje jej SUV-ów.

Na razie niewiele wiadomo o Hyundaiu Kona. Producent jednak już zapowiada, że przy jego tworzeniu postawiono na wrażenia z jazdy. Czy faktycznie mały SUV będzie posiadał sportową charakterystykę? Raczej należy spodziewać się pewnego kompromisu - w końcu od wyżej zawieszonego samochodu do miasta klienci oczekują raczej komfortu niż bezkompromisowych osiągów.

d1s3wc6

Hyundai chwali się też tym, że Kona będzie posiadać najbardziej przestronne wnętrze w swojej klasie.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Hyundai Kona trafi do sprzedaży, ale więcej powinniśmy dowiedzieć się już niedługo. Model ten będzie konkurował z autami takimi jak Nissan Juke, Opel Mocca, Renault Captur czy Toyota C-HR. Jeszcze w 2017 roku swojego przedstawiciela segmentu miejskich SUV-ów pokaże też siostrzana Kia. Można się spodziewać, że mimo innego wyglądu oba modele będą do siebie bardzo zbliżone technologicznie.

d1s3wc6

Podziel się opinią

Share
d1s3wc6
d1s3wc6