Trwa ładowanie...
d24nd4y

Hyundai i20 WRC w Rajdzie Szwecji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hyundai i20 WRC w Rajdzie Szwecji
(Materiały prasowe/Hyundai)
d24nd4y

Hyundai Shell World Rally startuje w Rajdzie Szwecji. Za kierownicą drugiego i20 WRC zobaczymy Juho Hanninena, który partneruje drugiemu kierowcy zespołu - Thierremu Neuville.

Szwedzki rajd ma służyć przede wszystkim zdobyciu następnych doświadczeń. W swoim drugim starcie zespół będzie zdeterminowany, aby obydwa auta pokonały 24 wymagające oesy pomimo trudnych, zimowych warunków. Przygotowania do rajdu rozpoczęto na początku grudnia podczas 5-dniowego testu w fińskim Rovaniemi, gdzie Neuville i Hanninen pierwszy raz odbyli jazdę i20 WRC po śniegu.

- Rajd Szwecji jest kolejną szansą na rozwój naszej rajdówki oraz zebranie cennych wniosków i danych. Podczas rundy musimy zapewnić silnikowi odpowiednie warunki pracy w skrajnie niskiej temperaturze otoczenia, aby uzyskać maksymalne osiągi oraz odpowiednią trakcję i stabilność. Wyzwaniem są także nasypy śnieżne na poboczach, bo nawet przy niewielkiej kolizji istnieje ryzyko "zadławienia" się silnika śniegiem - powiedział szef zespołu, Michel Nandan.

d24nd4y

- Nie mam dużego doświadczenia w Rajdzie Szwecji, startowałem tu wcześniej tylko dwa razy a śnieg nie jest moją ulubioną nawierzchnią. Ale mimo to jest to impreza dająca satysfakcję z jazdy. To wyjątkowa rywalizacja, na wąskich drogach ze śnieżnymi zaspami, przy dużych prędkościach - powiedział Neuville. - To jest mój pierwszy rajd w zespole fabrycznym WRC i na pewno będzie to wyjątkowa chwila, którą zapamiętam na długo. Dla Fina jazda w zimowych warunkach jest rzeczą prawie naturalną, dlatego chcielibyśmy osiągnąć jak najlepsze wyniki - zaznaczył drugi kierowca teamu, Juho Hanninen.

Źródło: Hyundai

ll/moto.wp.pl

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y