Trwa ładowanie...

Hybrydy i elektryki nie wjadą na Trakt Królewski. Powód – zbyt duży ruch

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przestał wydawać identyfikatory zezwalające na wjazd w obszar stołecznego Traktu Królewskiego. Do tej pory mogły tam wjeżdżać taksówki, karetki itp., a także auta elektryczne i hybrydowe. Te dwa ostatnie typy samochodów niebawem nie będą już się pojawiać w tym miejscu. Wszystko dlatego, że zagęszczenie ruchu było zbyt duże.

Share
Hybrydy i elektryki nie wjadą na Trakt Królewski. Powód – zbyt duży ruchŹródło: Materiały prasowe
d4ncajj

Identyfikatory wydawane są na czas określony, nie dłuższy niż rok. Na jednym takim dokumencie możliwe jest wpisanie maksymalnie czterech numerów rejestracyjnych pojazdów. Do tej pory grupa osób, która mogła ubiegać się o taki identyfikator, była rozszerzona o właścicieli samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Jednak przez ostatnie lata wydano tak dużo identyfikatorów, że ruch na Nowym Świecie był bardzo nasilony. Według przedstawicieli ZDM, kierowcy nadużywali możliwości wjazdu i korzystali z możliwości skracania sobie drogi. Takie sytuacje doprowadzały do tworzenia się zatorów i korków, w których stały także autobusy. Dlatego zapadła decyzja o zakończeniu wydawania identyfikatorów właścicielom samochodów o alternatywnym napędzie. Oprócz tego ZDM zapowiada, że identyfikatory te w większości przypadków nie będą miały przedłużonej ważności.

Identyfikator TK to dokument, na którego podstawie można poruszać się po obszarze Traktu Królewskiego, wyłączonym z ruchu i oznakowanym znakiem typu B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). Strefa ta to ulice: Nowy Świat na odcinku Smolna-Krakowskie Przedmieście, Krakowskie Przedmieście (z wyłączeniem posesji 42/44 oraz odcinka od posesji nr 81 do 89), ul. Bednarska na odcinku Furmańska-Krakowskie Przedmieście, ul. Miodowa na odcinku Senatorska-Krakowskie Przedmieście i ul. Ossolińskich na odcinku Moliera-Krakowskie Przedmieście.

d4ncajj

Dokument ten obecnie przysługuje mieszkańcom posesji znajdujących się w strefie, do których dojazd możliwy jest jedynie od strony Traktu Królewskiego, osobom prowadzącym działalność gospodarczą i mającym siedzibę lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie strefy, organizatorom imprez, inwestorom i podmiotom prowadzące roboty remontowe lub utrzymaniowe na terenie Traktu Królewskiego.

Aby uzyskać identyfikator należy złożyć wniosek do ZDM wraz z pozostałymi niezbędnymi dokumentami. Można to załatwić w kancelarii Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120 w Warszawie. Pozostałe informacje znajdują się na stronie internetowej ZDM i w regulaminie korzystania z identyfikatora TK.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4ncajj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ncajj
d4ncajj
Więcej tematów