Trwa ładowanie...
d44xxwn

Hybrydowy VW Passat GTE od 173 490 zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hybrydowy VW Passat GTE od 173 490 zł
(zdjęcie producenta)
d44xxwn

W wybranych salonach dealerskich Volkswagena ruszyło zbieranie zamówień na Passata GTE - hybrydę plug-in o mocy 218 KM. W trybie elektrycznym samochód jest w stanie pokonać dystans do 50 km.

Model wyposażony jest w 1,4-litrową jednostkę TSI (156 KM) oraz w 115-konny silnik elektryczny. Z układem współpracuje automatyczna skrzynia DSG. Akumulator litowo-jonowy, który zaopatruje silnik elektryczny w prąd, jest ładowany podczas jazdy, m. in. poprzez odzysk energii hamowania. Można też go "tankować" z domowego gniazdka za pomocą kabla. Czas ładowania z sieci o napięciu 230 V wynosi 4 godziny i 15 minut, a z sieci o napięciu 360 V (tzw. wallboxa) - 2 godziny i 30 minut.

W trybie wyłącznie elektrycznym Passat GTE jest w stanie pokonać do 50 km. Z pełnym, 50-litrowym zbiornikiem benzyny oraz naładowanym akumulatorem zasięg auta przekracza 1 100 km. Z zewnątrz samochód można rozpoznać przede wszystkim po diodowych światłach do jazdy dziennej w kształcie litery C oraz po niebieskiej listwie na osłonie chłodnicy, która sięga aż do reflektorów.

 (fot. zdjęcie producenta)

Wewnątrz zamontowano wskaźnik informujący o przepływie energii oraz system multimedialny, który wzbogacono o funkcje odnoszące się do zespołu napędowego. Kilkoma funkcjami (np. ładowaniem akumulatora, aktywacją klimatyzacji czy wskazaniem ostatniej pozycji parkowania) można kierować za pomocą smartfona.

d44xxwn

Cena Passata GTE rozpoczyna się od 173 490 zł (sedan) i 176 490 zł (kombi). Wśród opcji dodatkowych znajduje się m.in. pakiet Business, który zawiera reflektory LED Top, nawigację Discover Media czy funkcję rozpoznawania znaków drogowych.

Źródło: Volkswagen

ll

d44xxwn

Podziel się opinią

Share

d44xxwn

d44xxwn