Trwa ładowanie...
14-05-2015 11:23

Hybrydowe Toyoty Auris jako taksówki

Hybrydowe Toyoty Auris jako taksówkiŹródło: Materiały prasowe
d1qr0cg
d1qr0cg

Korporacja taksówkowa EcoCar kupuje flotę niemal 70 Toyot Auris Hybrid, które będą woziły pasażerów w Warszawie i Wrocławiu. 13 maja bieżącego roku, w warszawskim salonie Carolina Toyota Wola, odbyło się przekazanie pierwszej partii samochodów. Łącznie będzie to największa hybrydowa flota taksówek w Polsce.

EcoCar to nowoczesna firma świadcząca usługi przewozu osób taksówką, wdrażająca najnowsze technologie w zakresie obsługi klientów i zarządzania flotą pojazdów. Toyota jest największym światowym producentem samochodów hybrydowych. Jako pionier i popularyzator tej technologii, firma co roku bije rekordy sprzedaży pojazdów hybrydowych, lokując nowoczesny napęd w samym sercu swojej działalności.

- Klienci firmowi coraz częściej sięgają po technologię hybrydową z uwagi na niezwykle oszczędną pracę układu napędowego oraz znacząco niższe koszty obsługi serwisowej. W hybrydowych Toyotach nie ma takich elementów jak tradycyjne sprzęgło, koło dwumasowe, filtr DPF, paski klinowe, rozrusznik i całego szeregu innych elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu bądź zużyciu - mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager w Toyota Motor Poland.

O zaletach samochodów hybrydowych przekonują się zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy, obsługujące liczne floty pojazdów. Napęd hybrydowy wybrały już takie instytucje jak PZU, Orange, Provident czy Panasonic.

d1qr0cg

- Każde przedsiębiorstwo, które poważnie myśli o zakupie aut firmowych, powinno brać pod uwagę całkowity koszt użytkowania pojazdu – czyli zużycie paliwa, wartość rezydualną czy części serwisowe. Hybrydowe Toyoty mają przewagę nad innymi napędami w każdym z tych obszarów – mówi Paweł Jarząbek, doradca klienta flotowego Carolina Toyota Wola, warszawskiej stacji dealerskiej Toyoty.

Decyzję o wyborze technologii hybrydowej do taksówek wyjaśnia Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A.:

- Zużycie paliwa hybrydowych Aurisów w mieście jest bardzo niskie, a to daje nam ogromną przewagę nad tradycyjnymi napędami benzynowymi lub Diesla. Oprócz tego samochody te są bardzo komfortowe i przestronne, w związku z czym spełniają wszystkie oczekiwania naszych klientów. A poza tym dzięki marce Toyota mamy gwarancję niezawodności i jakości. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, spodziewam się, że samochody hybrydowe na stałe zagoszczą w naszej flocie.

Źródło: Toyota/Newseria

mp/moto.wp.pl

d1qr0cg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qr0cg
Więcej tematów