Trwa ładowanie...
d2p7mpe

Hybrydowe Toyoty Auris jako taksówki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hybrydowe Toyoty Auris jako taksówki
(Materiały prasowe)
d2p7mpe

Korporacja taksówkowa EcoCar kupuje flotę niemal 70 Toyot Auris Hybrid, które będą woziły pasażerów w Warszawie i Wrocławiu. 13 maja bieżącego roku, w warszawskim salonie Carolina Toyota Wola, odbyło się przekazanie pierwszej partii samochodów. Łącznie będzie to największa hybrydowa flota taksówek w Polsce.

EcoCar to nowoczesna firma świadcząca usługi przewozu osób taksówką, wdrażająca najnowsze technologie w zakresie obsługi klientów i zarządzania flotą pojazdów. Toyota jest największym światowym producentem samochodów hybrydowych. Jako pionier i popularyzator tej technologii, firma co roku bije rekordy sprzedaży pojazdów hybrydowych, lokując nowoczesny napęd w samym sercu swojej działalności.

d2p7mpe

- Klienci firmowi coraz częściej sięgają po technologię hybrydową z uwagi na niezwykle oszczędną pracę układu napędowego oraz znacząco niższe koszty obsługi serwisowej. W hybrydowych Toyotach nie ma takich elementów jak tradycyjne sprzęgło, koło dwumasowe, filtr DPF, paski klinowe, rozrusznik i całego szeregu innych elementów, które potencjalnie mogłyby ulec uszkodzeniu bądź zużyciu - mówi Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager w Toyota Motor Poland.

O zaletach samochodów hybrydowych przekonują się zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy, obsługujące liczne floty pojazdów. Napęd hybrydowy wybrały już takie instytucje jak PZU, Orange, Provident czy Panasonic.

- Każde przedsiębiorstwo, które poważnie myśli o zakupie aut firmowych, powinno brać pod uwagę całkowity koszt użytkowania pojazdu – czyli zużycie paliwa, wartość rezydualną czy części serwisowe. Hybrydowe Toyoty mają przewagę nad innymi napędami w każdym z tych obszarów – mówi Paweł Jarząbek, doradca klienta flotowego Carolina Toyota Wola, warszawskiej stacji dealerskiej Toyoty.

d2p7mpe

Decyzję o wyborze technologii hybrydowej do taksówek wyjaśnia Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar S.A.:

- Zużycie paliwa hybrydowych Aurisów w mieście jest bardzo niskie, a to daje nam ogromną przewagę nad tradycyjnymi napędami benzynowymi lub Diesla. Oprócz tego samochody te są bardzo komfortowe i przestronne, w związku z czym spełniają wszystkie oczekiwania naszych klientów. A poza tym dzięki marce Toyota mamy gwarancję niezawodności i jakości. Biorąc pod uwagę wszystkie te argumenty, spodziewam się, że samochody hybrydowe na stałe zagoszczą w naszej flocie.

Źródło: Toyota/Newseria

mp/moto.wp.pl

Tak przejedziesz 300 km, nie płacąc za paliwo - Sprawdź!

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe