Trwa ładowanie...
d1s3wc6

Hybrydowe taksówki pojawią się na trójmiejskich ulicach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hybrydowe taksówki pojawią się na trójmiejskich ulicach
(Materiały prasowe)
d1s3wc6

Pod koniec września na trójmiejskie drogi trafi kilkadziesiąt taksówek hybrydowych. Gdańsk, Gdynia i Sopot dołączą tym samym do Nowego Jorku, Berlina, Wiednia czy Warszawy - miast, w których tego typu auta są już eksploatowane jako taxi na szeroką skalę.

Po ulicach Trójmiasta jeżdżą już nieliczne Toyoty Auris Hybrid w wersji kombi. Teraz jednak zamówienie ogólnopolskiej korporacji, która niebawem pojawi się na tamtejszym rynku, jest dużo większe. Obejmie kilkadziesiąt egzemplarzy.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Napęd hybrydowy od ponad dekady podbija rynek taksówek na całym świecie. W Nowym Jorku większość popularnych Yellow Cab to dziś hybrydy. Niemiecka Toyota ma w ofercie specjalną odmianę Priusa i Aurisa, dostosowaną do potrzeb tamtejszych taksówkarzy. Obok charakterystycznej barwy lakieru i "koguta" w pakiecie oferowane są także wszystkie potrzebne w taksówce urządzenia. Pierwszy Prius stał się berlińską taksówką już w 2002 roku.

d1s3wc6

W lipcu br. głośno zrobiło się o wiedeńskim Priusie, który jako taxi pokonał 1 mln km. "Taryfiarze" cenią w hybrydach przede wszystkim niskie koszty eksploatacji i niskie koszty serwisowania, ze względu na brak kłopotliwych podzespołów w postaci koła dwumasowego czy filtrów DPF.

Źródło: Toyota Carter Gdańsk

Toyota w świetnych cenach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d1s3wc6

Podziel się opinią

Share
d1s3wc6
d1s3wc6