Trwa ładowanie...

Honda przekaże milion dolarów na pomoc Ukrainie. Pieniądze trafią też do Polski

Honda jest jedną z wielu firm motoryzacyjnych, które w obliczu wojny w Ukrainie wycofały się z Rosji. Teraz Japończycy poinformowali, że dodatkowo mają zamiar przekazać kwotę miliona dolarów na pomoc dla Ukraińców.

Honda przekaże milion dolarów na pomoc UkrainieHonda przekaże milion dolarów na pomoc UkrainieŹródło: Honda
d23ioti
d23ioti

Honda jest jednym z wielu producentów motocykli, którzy postanowili zawiesić swoją działalność w Rosji. Oznacza to wstrzymanie sprzedaży i eksportu do kraju Władymira Putina. W krótkim oświadczeniu Japońska firma poinformowała też, że przekaże Japońskiemu Czerwonemu Krzyżowy okrągły milion dolarów na pomoc humanitarną.

Pieniądze te mają służyć osobom na Ukrainie, ale też w okolicznych rejonach (m.in. w Polsce), gdzie dziś jest wielu uchodźców potrzebujących pomocy. Jak informuje Honda, darowizna ma przeciwdziałać kryzysowi humanitarnemu w Ukrainie i wspomóc działania na rzecz pomocy ukraińskim uchodźcom w innych krajach.

Honda ma nadzieję, że aktualna kryzysowa sytuacja zakończy się tak szybko, jak to tylko możliwe, a na świecie zostanie przywrócony pokój.

Wstrzymywanie działań w Rosji jest zakrojone na szeroką skalę nie tylko wśród firm motocyklowych czy samochodowych. Honda nie jest też pierwszym producentem motoryzacyjnym, który postanowił przekazać pomoc finansową dla ofiar wojny w Ukrainie. Wcześniej milion euro na ten cel przekazało Ferrari.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23ioti
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d23ioti
Więcej tematów