Trwa ładowanie...
d482h63

Honda Accord jest dostępna w Europie. Wiemy, w jakim kraju

Na amerykański rynek oficjalnie wchodzi nowy Accord X generacji. Pomimo tego, że Honda wprowadza nową generację, u naszych wschodnich sąsiadów wciąż można kupić poprzedni model. Ile kosztuje?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Honda Accord jest dostępna w Europie. Wiemy, w jakim kraju
(Foto. Honda)
d482h63

Ostatnia oferowana w Polsce Honda Accord (VIII) zadebiutowała na europejskim rynku w 2008 r. W związku ze słabnącą sprzedażą, Honda w 2015 r. postanowiła wycofać ten model. Na naszym rynku aut używanych Accord ma jednak ugruntowaną pozycję. Niezawodne silniki, ładna sylwetka i znaczek Hondy na masce szybko przyciągają wielu klientów.

Sprzedaż następnej generacji Accorda ograniczono do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Rosji. Tyle tylko, że to nie wszystko. Honda Accord IX generacji sprzedaje się do teraz... na Ukrainie.

Na Starym Kontynencie dostępna jest z jednym silnikiem 2.4L i-VTEC (188 KM i 245 Nm). Wyposażenie można uznać za bogate - łącznie z reflektorami LED, bezkluczykowym dostępem oraz licznymi systemami bezpieczeństwa. Cena na ukraińskim rynku to równowartość ok. 130 tys. zł.

d482h63
Foto. Honda
Podziel się

Niestety, łącznie ze wszytskim opłatami, sprowadzenie Hondy Accord z Ukrainy może wynieść ok. 35 tys. zł, a do tego dochodzą jeszcze koszty akcyzy (dla silnika o pojemności 2,4 to 18,6 proc. i koszty rejestracji). Wychodzi na to, że to nieopłacalna inwestycja, pomimo dobrego wyposażenia.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d482h63

d482h63
d482h63