Trwa ładowanie...
Audi
9 listopada 2015, 15:19

Historyczny model Audi z drukarki 3D

Historyczny model Audi z drukarki 3DŹródło: Materiały prasowe
dwjcaq9
dwjcaq9

Dział wytwarzania narzędzi Audi, stworzył model historycznego, sportowego samochodu Auto Union Typ C z 1936 r. Pojazd powstał przy pomocy drukarki 3D.

- W narzędziowniach całego koncernu wdrażamy nowe techniki produkcji. Wspólnie z kolegami z działu badań testujemy granice nowych procesów. Jednym z naszych celów jest zastosowanie drukarek tworzących części metalowe w produkcji seryjnej - powiedział Hubert Waltl, członek zarządu Audi i szef pionu wytwarzania narzędzi w VAG.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Prace koncentrują się przede wszystkim na procesie wdrożenia druku 3D w metalu oraz druku 3D metodą sand printing. W ramach działań badawczych, wykorzystano metodę druku 3D do wykonania wszystkich metalowych części modelu Auto Union Typ C w skali 1:2.

By tego dokonać, należało uruchomić proces, w którym laser - metodą selektywnego stopu - wytapiał warstwami metalowy pył o ziarnistości od 15 do 40 tysięcznych milimetra. Dzięki temu, możliwa jest produkcja elementów o skomplikowanej geometrii, które nie mogą być wytwarzane metodami tradycyjnymi lub ich wyprodukowanie pociągnęłoby za sobą duże trudności i nakłady.

dwjcaq9

Dział narzędziowy Audi już teraz używa drukarki 3D do wytwarzania części z aluminium i ze stali. Metodą tą można wydrukować obiekty o dowolnych kształtach, w rozmiarach od 240 mm długości krawędzi do 200 mm wysokości. Drukowane komponenty mają większą gęstość materiałową niż elementy produkowane w procesie odlewania lub kształtowania na gorąco.

ll/moto.wp.pl

dwjcaq9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwjcaq9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj