Trwa ładowanie...
dpjcvyf

Gęsta mgła całkowicie sparaliżowała lotniska w Wielkiej Brytanii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gęsta mgła całkowicie sparaliżowała lotniska w Wielkiej Brytanii
(PAP/EPA)
dpjcvyf

Kilkaset połączeń lotniczych z największych lotnisk w Wielkiej Brytanii było w piątek opóźnionych lub odwołanych ze względu na spowijającą kraj mgłę. To trzeci dzień utrudnień w komunikacji lotniczej spowodowanych panującą pogodą.

Znaczne opóźnienia odnotowano na najważniejszych lotniskach Londynu, gdzie tysiące pasażerów nie były w stanie wylecieć i przylecieć o czasie w ostatnich godzinach noworocznego szczytu turystycznego. Wieczorne loty z i do Polski z lotniska Luton na północ od brytyjskiej stolicy były opóźnione o kilka godzin.

Brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office powtórzyło w piątek po południu wcześniejsze ostrzeżenie pierwszego, żółtego stopnia, które będzie obowiązywać co najmniej do 10 rano 31 grudnia. W komunikacie ostrzeżono, że mgła w nocy może się zagęścić jeszcze bardziej, ograniczając widoczność do zaledwie kilkudziesięciu metrów i utrudniając komunikację samochodową.

W nocy z czwartku na piątek autobus jadący z Londynu do Oksfordu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego 17 osób zostało rannych.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

dpjcvyf

Podziel się opinią

Share

dpjcvyf

dpjcvyf