Trwa ładowanie...
targi
04-03-2009 13:37

Genewa 2009 - wielkie motoryzacyjne święto

Genewa 2009 - wielkie motoryzacyjne święto
d6y8xdh
d6y8xdh

To największe i najważniejsze wydarzenie dla branży motoryzacyjnej w Europie. Tegoroczne, 79 Targi Motoryzacyjne przebiegają <a href="https://ksiazki.wp.pl/w-cieniu-6146221855152257c">w cieniu</a> kryzysu i grupowych zwolnień w fabrykach samochodów. Pomimo to w Genewie nie zabrakło ciekawych premier i modeli z którymi producenci wiążą <a href="https://ksiazki.wp.pl/wielkie-nadzieje-6147629502433409c">wielkie nadzieje</a>. Zaprezentowano ponad 120 nowych samochodów.

(fot. Marek Wieliński)
Źródło: (fot. Marek Wieliński)

Dla setek tysięcy zwiedzających targi będą otwarte od 5 do 15 marca. Tradycyjnie, 3 i 4 marca to dni przeznaczone dla prasy. Szacuje się, że tegoroczną edycję imprezy relacjonuje ponad 15 tys. dziennikarzy. Ilu będzie w najbliższych dniach zwiedzających? W ubiegłym roku genewskie Palexpo odwiedziło ponad 700 tys. osób. W tym ma być ich jeszcze więcej.

* POCZTÓWKA Z GENEWY - ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ! * W dobie kryzysu premiery stają się dla producentów jeszcze ważniejsze. Nie tylko mogą zaważyć na ich dalszym losie, ale nawet zdecydować o dalszej egzystencji na rynku. Nie dziwi zatem, że w Genewie można zobaczyć produkty około 850 firm branży motoryzacyjnej z 30 krajów, a wszystko to zgromadzono pod jednym dachem na powierzchni ponad 119 tys. m. kw. Sporo miejsca w tym roku poświęcono samochodom z napędem alternatywnym i elektrycznym. Dobrym przykładem jest nowy Opel Ampera, który wzbudził duże zainteresowanie, ponieważ w 2011 roku ma trafić do seryjnej produkcji, a zasilające go akumulatory można ładować z domowego gniazdka.

Na wystawie pojawili się również najwięksi tunerzy, prezentując samochody marzeń w udoskonalonej wersji.

Co dzieje się na targach w Genewie? – zobacz wideorelację!

d6y8xdh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6y8xdh
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj