Trwa ładowanie...
d5nbunr

GDDKiA ogłosiła przetargi na dokończenie po Polimeksie odcinka A1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GDDKiA ogłosiła przetargi na dokończenie po Polimeksie odcinka A1
(PAP/Grzegorz Michałowski)
d5nbunr

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła w czwartek przetargi na dokończenie odcinka A1 Stryków-Tuszyn - poinformował PAP rzecznik GDDKiA Jan Krynicki. Odcinek ten wcześniej budowało konsorcjum Polimex-Mostostal, Dobrastav i MSF.

- Podzieliliśmy odcinek A1 Stryków - Tuszyn na trzy zadania, każde dotyczące dokończenia około 10-15 km autostrady - wyjaśnił rzecznik. Drogowa dyrekcja chce w ten sposób zwiększyć zainteresowanie przetargiem wśród wykonawców, a także umożliwić wystartowanie mniejszym firmom. Wykonawcy będą mieli 22 miesiące od dnia podpisania umowy na dokończenie drogi. Drogowcy szacują, że około 40-kilometrowy odcinek jest ukończony w 10 proc.

GDDKiA przymierza się też do ogłoszenia przetargu na dokończenie drugiej autostrady po Polimeksie - chodzi o A4 Rzeszów-Jarosław. Przetarg ma być ogłoszony do połowy lutego. GDDKiA i Polimex-Mostostal spierają się co do tego, kto rozwiązał umowy na budowę odcinków obu autostrad. Wykonawca i drogowcy przerzucają się także roszczeniami.

d5nbunr

Umowę na zaprojektowanie i zbudowanie około 40-kilometrowego odcinka A1 od Strykowa do Tuszyna, czyli tzw. wschodniej obwodnicy Łodzi, podpisano w grudniu 2010 r. Zakończenie prac planowano początkowo na drugą połowę 2013 roku, ale budowa opóźniła się o 10 miesięcy w związku z koniecznością wprowadzenia zmian do założeń projektowych. Na początku tego roku wydano ostatnie zezwolenia na budowę. Polimex-Mostostal miał wybudować tę drogę za 1,158 mld zł.

Ponad 41-kilometrowy fragment autostrady A4 między Rzeszowem a Jarosławiem na Podkarpaciu firma budowała od 2010 r. Odcinek od Rzeszowa do Jarosławia, podobnie jak cała autostrada A4, miał być gotowy przed Euro 2012. GDDKiA szacuje, że droga jest gotowa w ok. 70 proc. Umowa na kwotę 2,1 mld zł została podpisana w 2010 r.

Szukasz niedrogiego prostownika? Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty na Allegro!

d5nbunr

Podziel się opinią

Share

d5nbunr

d5nbunr