Trwa ładowanie...
d28bfow

Fiat kupił pozostałe akcje Chryslera

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fiat kupił pozostałe akcje Chryslera
(zdjęcie producenta)
d28bfow

Chrysler będzie teraz w całości należał do Fiata. Włoski koncern nabył pozostałe 41,46 proc. akcji od VEBA Trust należącego do motoryzacyjnego związku zawodowego i zapłaci za nie łącznie 4,35 mld dolarów. Finalizacja tej transakcji przewidziana jest najpóźniej do 20 stycznia 2014 roku.

Transakcja będzie składać się s trzech oddzielnych części. Kwoty specjalnej, płatnej przez Chrysler Group w wysokości ok. 1,9 mld dolarów i kwoty pozostałej w wysokości ok. 1,75 mld płatnej w gotówce przez północnoamerykański oddział Fiata z chwilą zamknięcia transakcji. Równolegle zawarto porozumienie o dodatkowej wypłacie 700 mln dolarów przez Chryslera na rzecz VEBA Trust, płatnej w czterech równych ratach, z których pierwsza zapłacona będzie w momencie zamknięcia transakcji głównej, a pozostałe raty - w kolejne trzy rocznice po pierwszej płatności.

- W życiu każdej korporacji i jej ludzi są chwile, które zapisują się w historii - powiedział dyrektor generalny Fiata i szef Chryslera Sergio Marchionne. - Dla Fiata i Chryslera porozumienie z VEBA to właśnie taka chwila. Brak mi wprost słów uznania dla całego zespołu za wsparcie i dedykację wobec tego projektu integracji, który udało się nam dzisiaj doprowadzić do pomyślnego finału. Zunifikowana struktura własności pozwoli nam zrealizować wizję globalnego producenta samochodów o unikalnej kompozycji doświadczenia, wyobraźni i know-how, potężnej i zarazem otwartej organizacji zapewniającej swym pracownikom pełnię wyzwań zawodowych i osobistej satysfakcji.

d28bfow

Dla Fiata ta transakcja ma kluczowe znaczenie. W koncernie to właśnie amerykańska grupa Chryslera radzi sobie najlepiej. Tak jak w ostatnich latach Fiat uratował Chryslera, tak w najbliższym czasie, to dobre wyniki finansowe firmy z USA mogą pomóc włoskiemu koncernowi przetrwać kryzys w Europie.

sj, moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow