Trwa ładowanie...

Elektryczny model EMotion - najnowszy projekt Henrika Fiskera

Henrik Fisker wraca z nowym rewolucyjnym projektem. Jest to elektryczny samochód, który nazywa się EMotion i będzie poważną konkurencją dla aut Tesli.
Share
Elektryczny model EMotion - najnowszy projekt Henrika Fiskera
Źródło: Materiały prasowe
d1ffu85

Fisker pracował w BMW, Fordzie i Astonie Martinie, ale jego nazwisko stało się szerzej znane, gdy stworzył hybrydowy model Karma pod własną marką. Niestety miał sporego pecha, łącznie z tym, że cała dostawa 338 samochodów została zniszczona podczas huraganu Sandy. Teraz Fisker wraca z nowym modelem.

Jest to elektryczny samochód nazwany EMotion, który od strony technicznej mocno różni się od np. Tesli, z którą będzie konkurował. Nie posiada on tradycyjnych akumulatorów, tylko hybrydowy superkondensator. Ma on zapewniać zasięg 160 km po zaledwie 9 min. ładowania. Natomiast pełny zapas energii pozwoli na przejechanie blisko 650 km.

Podobnie jak w przypadku konkurentów, stylistyka jest uzależniona od aerodynamiki, a dokładniej tego, aby samochód był możliwie opływowy. Nic zatem dziwnego, że Fisker EMotion nieco przypomina Teslę Model S.

Zamówienia na nowy samochód Fiskera będzie można składać już od 30 czerwca 2017 r., a premiera będzie miała miejsce 17 sierpnia. Jednak produkcja rozpocznie się dopiero w 2019 r., więc klienci jeszcze trochę będą musieli poczekać.

d1ffu85

Podziel się opinią

Share
d1ffu85
d1ffu85
Więcej tematów