ycipk-1abln0

Elektryczny model EMotion - najnowszy projekt Henrika Fiskera

Henrik Fisker wraca z nowym rewolucyjnym projektem. Jest to elektryczny samochód, który nazywa się EMotion i będzie poważną konkurencją dla aut Tesli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elektryczny model EMotion - najnowszy projekt Henrika Fiskera
(Materiały prasowe)
ycipk-1abln0

Fisker pracował w BMW, Fordzie i Astonie Martinie, ale jego nazwisko stało się szerzej znane, gdy stworzył hybrydowy model Karma pod własną marką. Niestety miał sporego pecha, łącznie z tym, że cała dostawa 338 samochodów została zniszczona podczas huraganu Sandy. Teraz Fisker wraca z nowym modelem.

Jest to elektryczny samochód nazwany EMotion, który od strony technicznej mocno różni się od np. Tesli, z którą będzie konkurował. Nie posiada on tradycyjnych akumulatorów, tylko hybrydowy superkondensator. Ma on zapewniać zasięg 160 km po zaledwie 9 min. ładowania. Natomiast pełny zapas energii pozwoli na przejechanie blisko 650 km.

Podobnie jak w przypadku konkurentów, stylistyka jest uzależniona od aerodynamiki, a dokładniej tego, aby samochód był możliwie opływowy. Nic zatem dziwnego, że Fisker EMotion nieco przypomina Teslę Model S.

ycipk-1abln0

Zamówienia na nowy samochód Fiskera będzie można składać już od 30 czerwca 2017 r., a premiera będzie miała miejsce 17 sierpnia. Jednak produkcja rozpocznie się dopiero w 2019 r., więc klienci jeszcze trochę będą musieli poczekać.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1abln0

ycipk-1abln0
ycipk-1abln0