Trwa ładowanie...

Elektryczne Audi za niecałe 30 tysięcy złotych? Coś tu nie gra

Moda na samochody elektryczne trwa. W Polsce rozrasta się sieć ładowarek i choć nie przysługuje nam dofinansowanie do auta na prąd, ich liczba na drogach systematycznie rośnie. Mimo wszystko, wielu może odstraszać wysoka cena zakupu. Dlatego ta oferta może wyglądać atrakcyjnie.

Elektryczne Audi za niecałe 30 tysięcy złotych? Coś tu nie graŹródło: Screenshot AliExpress
d72bkvh
d72bkvh

Samochód, na który trafiliśmy, przypomina kompaktowego crossovera marki Audi, model Q3. Wystarczy jednak spojrzeć na auto pod kątem i wychodzi na jaw chińskie pochodzenie wozu. Można zauważyć, że oferowany pojazd jest mniejszy od oryginału: ma 3,3 m długości, 1,5 m szerokości i 1,58 m wysokości. Waży przy tym 750 kg, a napędza go silnik elektryczny.

Podróbka Audi Q3 na AliExpress Screenshot AliExpress
Podróbka Audi Q3 na AliExpress Źródło: Screenshot AliExpress

Z opisu ogłoszenia wynika, że akumulatory wystarczają na przejechanie między 100 a 150 km. Naładowanie ich powinno zająć nie więcej niż 8 godzin. Można mieć wątpliwości co do jego autentyczności. Sprzedawca wpisał, że pojazd przewiezie 2 osoby, podczas gdy na zdjęciach widać 4 miejsca. We wnętrzu producent zdecydował się na pseudo-drewniane wstawki, a także fabrycznie montowany wiatrak. Zastanawiające jest, że na boku, tuż za tylnymi drzwiami, jest wlew paliwa.

Podróbka Audi Q3 na AliExpress Screenshot AliExpress
Podróbka Audi Q3 na AliExpress Źródło: Screenshot AliExpress

Samochód jest dostępny na portalu AliExpress za 8 tys. dol., czyli mniej niż 30 tys. zł. W ofercie producenta znajdują się też auta wzorowane na np. BMW serii 1 czy Range Roverze. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z Mikołajem Krupińskim, rzecznikiem prasowym ITS, taki pojazd sprowadzony do Polski może być bezużyteczny. Aby mógł być dopuszczonym do ruchu na drogach w Unii Europejskiej, musiałby spełniać wymogi prawne oraz przejść procedurę homologacyjną.

d72bkvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d72bkvh
Więcej tematów