Trwa ładowanie...
ycipk-4gh48s

E-myto ożywiło rynek motoryzacyjny

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
E-myto ożywiło rynek motoryzacyjny
(GDDKiA)
ycipk-4gh48s

Na kulejącym rynku motoryzacyjnym mamy rekord sprzedaży. W zeszłym roku firmy zarejestrowały aż 17 tys. ekologicznych pojazdów spełniających normy EURO V - informuje "Puls Biznesu".

Jest to spowodowane wprowadzeniem w Polsce systemu opłat elektronicznych viaToll, którego stawki preferują auta o najniższej emisji spalin - ocenia właściciel firmy transportowej Dartom Andrzej Szymański. - Ta sama zasada obowiązuje także w systemach opłat w innych krajach, więc duzi przewoźnicy międzynarodowi zainwestowali w tabor spełniający normy EURO V - dodaje.

Przykładowo, auto z EURO V zapłaci za przejazd po autostradzie i ekspresówce 20-27 gr/km, pojazd z EURO II - 40-59 gr/km. Podobnie jest w Niemczech.

ycipk-4gh48s

Jak wylicza rzecznik Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych Anna Wrona, tylko w 2010 r. na auta z EURO V wydano 2 mld zł. Wówczas przewoźnicy mieli 16,4 tys. takich pojazdów, czyli o 125 proc. więcej niż w 2009 r. A w 2011 r. nastąpił dalszy wzrost sprzedaży - zarejestrowano ponad 17 tys. aut.

Branża uważa jednak, że rynek już się nasycił i w tym roku sprzedażowego boomu już nie będzie.

Jak zaoszczędzić na kupnie samochodu? Sprowadzić je z zagranicy! Kliknij!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4gh48s

ycipk-4gh48s
ycipk-4gh48s