Trwa ładowanie...
d1rsomh

Dyżurny policji podejrzany o przyjmowanie pieniędzy za informacje o wypadkach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyżurny policji podejrzany o przyjmowanie pieniędzy za informacje o wypadkach
(Policja.pl)
d1rsomh

Dyżurny komendy miejskiej policji w Białymstoku jest podejrzany o przyjmowanie pieniędzy za przekazywanie informacji o wypadkach i kolizjach drogowych mężczyźnie zajmującemu się holowaniem pojazdów - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

42-letniemu dyżurnemu zarzucono, że co najmniej kilka razy przyjął, od osoby zajmującej się holowaniem pojazdów, pieniądze w różnych kwotach za to, że telefonicznie przekazał jej informacje o zdarzeniach drogowych na terenie działania komendy miejskiej policji w Białymstoku.

Podejrzany w sprawie jest też 43-letni przedsiębiorca zajmujący się holowaniem pojazdów, któremu postawiono zarzut wręczania pieniędzy. Szczegółów śledztwa, w tym informacji, w jaki sposób trafiono na ślady przestępstwa, prokuratorzy nie ujawniają. Jak wynika z komunikatu prokuratury, do sądu skierowany został wniosek o areszt obu podejrzanych, którego jednak sąd nie uwzględnił. Zastosował jednak poręczenia majątkowe w kwotach 10 i 20 000 zł. Przy zarzutach, które im postawiono, obu mężczyznom grożą kary od roku do 10 lat więzienia.

Jak powiedział PAP rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski, policjant został zawieszony w służbie.

Zobacz: Spowiedź psa. Brutalna prawda o polskiej policji

d1rsomh

Podziel się opinią

Share

d1rsomh

d1rsomh