Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Dwa "białe kruki" Bugatti mają nowego właściciela. Chiron i Gran Turismo pojechały do Arabii Saudyjskiej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa "białe kruki" Bugatti mają nowego właściciela. Chiron i Gran Turismo pojechały do Arabii Saudyjskiej
(zdjęcie producenta)
d1j6h9a

Bugatti właśnie rozstało się z dwoma samochodami, które dla kolekcjonerów mogą być niemal bezcenne. To pierwszy, prezentowany na targach egzemplarz najnowszego modelu Chiron oraz studyjny Vision Gran Turismo Concept.

Nabywcą jest klient z Arabii Saudyjskiej, najprawdopodobniej członek rodziny królewskiej. Przedstawiciele francuskiej marki (należącej do VW) zdradzili jedynie, że jego nick na portalu Instagram to b14. Jak można było się spodziewać, nowy właściciel dwóch unikatów nie omieszkał pochwalić się zakupami na swoim profilu.

(fot. Instagram)

Sprzedany model Bugatti Chiron jest egzemplarzem, który firma prezentowała na swoim stoisku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w tym roku. Natomiast studyjny Vision GT zdobił wystawę producenta podczas międzynarodowych targów we Frankfurcie w 2015 r. Co ważne ani jedno, ani drugie auto nie posiada homologacji, pozwalającej na legalne poruszanie się po drogach. Ale ten detal prawdopodobnie nie będzie zbyt dotkliwym ograniczeniem dla członka rodziny rządzącej. Świadczyć o tym mogą chociażby saudyjskie tablice zamontowane na autach, zaprezentowanych przez nowego właściciela.

d1j6h9a

Vision Gran Turismo powstał na specjalne zamówienie, ilustrując wirtualny wkład marki w produkcję konsolowej gry Gran Turismo i honorując jej 15-lecie. Chiron jest egzemplarzem przedprodukcyjnym i przede wszystkim wystawowym. Firma naturalnie nie podała ceny, za jaką zmieniły właściciela, jedyne co ujawniono, to fakt, że zainteresowanych autami było więcej, a wybrano ofertę najbardziej satysfakcjonującą. Zanim samochody trafią do garażu nowego właściciela, Bugatti zaprezentuje je jeszcze podczas dwóch, wcześniej zaplanowanych imprez w USA

Bugatti Chiron

Borys Czyżewski

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a