Trwa ładowanie...

Duża inwestycja Michelin w Polsce

Duża inwestycja Michelin w PolsceŹródło: zdjęcie producenta
d18tafa
d18tafa

Firma Michelin rozbudowała Centrum Logistyczne w Olsztynie. Nowoczesne magazyny są przeznaczone dla opon rolniczych, które z Olsztyna trafią do odbiorców na wszystkich kontynentach. Rozbudowa należącego do francuskiej firmy centrum kosztowała ponad 10 mln euro.

Centrum Logistyczne zwiększyło swoją powierzchnię o 20 tys. metrów kwadratowych, czyli o ponad jedną czwartą. Po rozbudowie będzie miało powierzchnię 90 tys. metrów kwadratowych i stanie się jednym z największych magazynów Michelin na świecie i największym w Europie Środkowo-Wschodniej. Składowane w nim będą opony produkowane nie tylko w Olsztynie, ale także w fabrykach Michelin w Rosji, Rumunii, na Węgrzech, a nawet Japonii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
- Obiekty, zbudowane z wykorzystaniem najnowszych technologii, zapewnią bardzo wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu opon - powiedział szef Logistyki Michelin Polska Michał Marko. W nowych magazynach będą przechowywane opony rolnicze i rolniczo-przemysłowe Michelin oraz opony innych należących do francuskiej firmy marek - Kleber i Taurus. Inwestycja powstała na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowanie projektu i wykonawstwo Michelin powierzył firmie Budimex. Ten z kolei 70 proc. robót zlecił podwykonawcom lokalnym.

- To bardzo dobra wiadomość, że na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstała nowa inwestycja Michelin i to taka, która wykorzystuje najnowsze technologie, zapewniające wysoką jakość magazynowania i najnowocześniejszą organizację transportu - ocenił prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marek Karólewski. Dodał, że "Michelin to największy pracodawca na Warmii i Mazurach i wszystkie działania przyczyniające się do rozwoju tej fabryki są pozytywną informacją dla gospodarki tego regionu". Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Brzezin podkreślił, że rozbudowa centrum logistycznego w Olsztynie potwierdza ważną rolę zlokalizowanego w stolicy Warmii i Mazur zakładu. - W strategii rozwoju województwa wytyczyliśmy ambitne cele, takie jak podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki, czy upowszechnianie nowoczesnych rozwiązań w firmach. Michelin Polska jest świetnym przykładem firmy, która inwestuje w badania i innowacje, na czym zyskuje region. Po
rozbudowie Centrum Logistyczne Michelin stało największym tego typu obiektem w Europie Środkowej i Wschodniej. To potwierdzenie ważnej roli Olsztyna w długofalowych, strategicznych planach koncernu i gwarancja stabilnych miejsc pracy- ocenił marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Olsztyńska fabryka francuskiej firmy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska zatrudnia w Olsztynie około 4 200 osób. Fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty. Michelin jest obecny w Olsztynie od 20 lat. Grupa została większościowym udziałowcem fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn S.A. w grudniu 1995 r.

d18tafa

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

d18tafa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18tafa
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj