Trwa ładowanie...
djl1lie

Drogowi inżynierowie idą na wojnę z GDDKiA

djl1lie
djl1lie

Konsultanci nadzorujący projekty drogowe interweniują w Krajowej Izbie Odwoławczej - informuje "Puls Biznesu".

Przedstawiciele Związku Pracodawców Branży Usług Inżynierskich (ZPBUI) w piśmie do KIO skarżą się, że w specyfikacji przetargowej dyrekcja przewiduje możliwość obarczenia nadzorcy dodatkowymi obowiązkami (do 50 proc. wartości kontraktu), za które nie zamierza zapłacić.

- Zapisy w warunkach przetargowych nie przewidują dodatkowego wynagrodzenia, przewidują natomiast mnóstwo wymagań: jak postępować podczas realizacji dodatkowych prac, jakich procedur przestrzegać, kogo zatrudnić itp. - wylicza Rafał Sebastian Bałdys, członek zarządu ZPBUI.

Inżynierowie kwestionują też zapis, zgodnie z którym muszą zapłacić karę w wysokości 0,02 proc. wartości wynagrodzenia brutto za "niedopełnienie obowiązku (...) polegającego na braku właściwej identyfikacji ryzyka powstania potencjalnych roszczeń ze strony wykonawcy i stron trzecich".

- Zamawiający broni się przed roszczeniami i ewentualne ryzyko ich wystąpienia przerzuca na konsultanta - mówi Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

ll/tb/

djl1lie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djl1lie
Więcej tematów